İmamoğlu'ndan Erdoğan'a diploma göndermesi

Gündem 21 Haziran 2019 13:06
Videoyu Aç İmamoğlu'ndan Erdoğan'a diploma göndermesi
A
a

İmamoğlu: Benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim, olan diplomamla ilgili

31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'nı kazanan, ancak 6 Mayıs'ta mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Şişli'de amatör spor kulübü temsilcileri ve sporcular ile bir araya geldi.

Bir otelin toplantı salonunda yapılan programda konuşan İmamoğlu, 48 saat sonra sandık başına gidileceğini ifade ederek, "Kazanan ben olmayacağım, benim partim de olmayacak. Kazanan istanbul olacak. Kazanan Türkiye demokrasisi olacak. O nedenle, bundan 48 saat sonra hepimizi büyük bir görev bekliyor. Sosyal adaletin, yaşam kalitesinin, şeffaf bir yönetim anlayışının kazanması için. Çocuklarımızın geleceğini yönetmek üzere yeni nesil bir demokrasinin bu ülkede hakim olması için. 48 saat sonra sandık başına gitmemiz çok önemli bir görev ve tarihe damga vuracak bir irade olacak" diye konuştu.

Burada Sabah gazetesinde bugün Kenan Kıran'ın imzasıyla yayımlanan habere değinen İmamoğlu, kendi diplomasının şaibeli olduğu iddiasıyla ilgili olarak şunları söyledi: 

"Son dönemde atılan taklaları hepiniz izliyorsunuz. Ben bu asimetrik ötesi taklanın biçimini hayatımda hiç görmedim. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Konuşmadıkları konu da kalmadı. Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili."

İmamoğlu sözlerinin devamında yeniden seçilmesi durumunda spor alanında yeni bir seferberlik başlatacaklarını bildirdi. Örgün eğitim veren okulların yüzde 60'ının spor salonunun olmadığını bildiklerini ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu:

- Tamamlayacağımız tesislerin hepsinin mutlaka engelli erişimi ve engelli spor yapma biçimine uygun inşa edileceğini de duyurmak istiyorum. Spor tesisi olmayan mahalle bırakmayacağız. Atletizme çok önem vereceğiz. Bu konuda İstanbul'un ciddi eksikleri var. Hızlıca 3 adet pisti İstanbul'a kazandıracağız. İstanbul'u bir olimpiyat kenti haline getireceğiz. Amatör ligleri ve kulüpleri destekleyeceğiz. Belediyenin imkanlarını, parasını, sponsorluklarını, taraftarı bile olmayan ya da siyasi anlam taşıyan kulüplerin zenginleşmesi, milyon dolarlık sözleşme yapması için İstanbul adına söz veriyorum ki asla ve asla israf etmeyeceğiz. Siyaseti, partizanlığı sporun içine bile sokanların o sürecinden bu şehrin her damarını kurtaracağız. Siyaseti söküp atacağız. Siyasetin sporda ne işi var? Allah'ınızı severseniz. Sporu siyasetin içine sokunca daha iyi gol mü atılıyor, daha hızlı mı koşuluyor?

- Tüm bu spora yönelik projelerimizin yanı sıra çok daha temel bir şeyi vurgulamak istiyorum ki, o da şu; İstanbul, herkes için yürünebilir bir şehir haline gelecek. Fiziksel olarak yaya ulaşımını iyileştirmekle kalmayacağız. Şehirde yürüyen, hareket eden İstanbulluların da teşvik edileceği bir sistem kurmak istiyoruz. Bu sayede kent hareketliliğini artıracağımıza, daha sağlıklı nesillerin gelişimini destekleyebileceğimize inanıyoruz. Bu amaçla bir mobil uygulama geliştiriyoruz. Bu uygulama tamamıyla ücretsiz ve herkesin kullanımına açık olacak adı da 'İstanbul Yürü Be İstanbul' olacak. İstanbul uygulaması ile İstanbullular yürüdükçe puan biriktirecek. Biriktirdikleri puanlar ile Büyükşehir Belediyesinin ulaşım, kültür-sanat ve diğer sosyal etkinliklerinden ücretsiz faydalanabilecekler."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ