İmamoğlu'ndan sert tepki! Bilal Erdoğan'a peşkeş...

Gündem 18 Ekim 2019 18:53
Videoyu Aç İmamoğlu'ndan sert tepki! Bilal Erdoğan'a peşkeş...
A
a

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan sert tepki...Haydarpaşa ve Sirkeci Bilal Erdoğan'a peşkeş mi çekiliyor

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri elendi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan'a yakın Hezarfen Danışmanlık şirketi ihaleyi aldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştiraklerinin hukuksuzca elendiğini söyledi ve çok sert tepki gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Haydarpaşa Garı'nın atıl durumda olan depo sahaları bölgesini "kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere" kiralamak için ihale gerçekleştirilmişti. İhaleye dört şirket kalırken Bir şirket kriterleri sağlayamadığı için elendi, bir başka şirket ise teşekkür mektubunu sunarak teklifini vermemişti.

Hezarfen Danışmanlık şirketi ihalede aylık 300 bin TL teklif sunarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki 4 şirket ise ihalede aylık 100 bin TL teklif sunmuştu. İhaleye konsorsiyum oluşturarak giren İBB’nin dört iştiraki aylık 100 bin TL teklif verebilirken, Hezarfen Danışmanlık şirketi aylık 300 bin TL teklif vermişti.

BİLAL ERDOĞAN'A PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLİYOR

İBB iştirakinden 200 bin TL fazla teklif veren Hezarfen Danışmanlık şirketinin sahibi Hüseyin Avni Önder’in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın mütevelli heyetinde olduğu Okçular Vakfı’nın Genel Müdürlüğü’nü yaptığı ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Hüseyin Avni Önder, AKP döneminde İBB’nin Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden görev yapmıştı.
Bu durum akıllara, “İhaleye Okçular Vakfı için mi girildi” sorusuna getirmişti.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

İmamoğlu, konuyu mahkeymeye taşıyacaklarını ve suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Twitter hesabından açıklama yapan İmamoğlu şöyle konuştu:

“Bugün, saat 17:00 sularında bizim haberdar edilmediğimiz bir toplantıda içeride kim olduğu belli olmayan, daha düne kadar İBB'nin çalışanı olan 3 bin TL maaş alan, bir vakfın genel müdürlüğünü yapmış bir şahsa ait olan bir şirkete Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerini 350 bin bedelle sözüm ona bir bahaneyle, bizim ihaleye girmemizi engelleyerek verdiler.

Gereğini yapacağımı bütün vatandaşlarım önünde söz veriyorum. Yasal yollara hemen başvuracağız. 

16 milyon insanın hakkını öyle bir şekilde araycağım ki hepiniz göreceksiniz. Kılını bile kıpırdatmayan sayın bakana sesleniyorum... Çok yazık, çok ayıp.

Şirketin elemanları hazır, haberdar ediliyor, aynı anda bize yazı geliyor. 'Biz ihaleyi yaptık işimiz bitti' Suç duyurusunda bulunuyoruz. İBB'nin bütün avukatlarıyla suç duyurusunda bulunuyoruz. İstanbul'da ne kadar katılmak istiyoruz diyen avukat varsa suç duyurunda bulunuyoruz. Saatini bildireceğim.”

1000
icon
Namık Kemal Özdemır. 23 Ekim 2019 11:22

3 bin lira maaşla şirket kurmuş ihaleye girmek için 10Trilyon lira sermayeli şirketin arkasında kim var hangi hırsız var bilmeyen varmı tabiki biliniyor. Bizler biliyoruzda ne yazılı devletın hakimi savcı bildiği halde müdahale edemiyor.Etse başıma neler gelir diye korkuyor. Adelet yok hükümet Yok ülkeyi tek bir kişi yönetiyor.Yapanın yanına kar kalıyor.

0 1 Cevap Yaz
Kemal Şengül pendik 19 Ekim 2019 13:39

Haydarpaşa sirkeci garının isletmesi istanbulunun olmalı özel isletmelerin ne yaptıklarını yapacaklarını tahmin ediyorum 25 yıl yediler bir birakamiyorlar biz artik sizi istemiyoruz imam oğlunun önünü açan birde onu görelim saygılarımla.

0 3 Cevap Yaz
MAKSUT KÜÇÜKÖZDEMIR 19 Ekim 2019 09:11

BUNLAR ALLAH ADINA HZ ÖMERİN ADELETİ GETURECEĞİM DIYEREK REZILLIĞIN HIRSIZLIĞIN SAPIKLIĞİN ADELETI OLUR MU BU MU SIZIN ADELETİNIZ BATSİN. AMİN

1 3 Cevap Yaz
Refik türker, 19 Ekim 2019 05:27

Halkın malı, halkın olmalıdır

1 5 Cevap Yaz
İclal Çakır 18 Ekim 2019 23:57

Aynen öyle başka ne olabilir ,bu adam kim ki?

1 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ