İmamoğlu'nun deprem açıklamasına bile sansür!

Gündem 26 Eylül 2019 18:38
Videoyu Aç İmamoğlu'nun deprem açıklamasına bile sansür!
A
a

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun deprem açıklamasına bile sansür!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Danışmanı Necati Özkan, İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetindeki deprem sonrası medyanın Ekrem İmamoğlu'nu yönelik sansürüne tepki gösterdi.

"MALUM MEDYA İMAMOĞLU'NU YAYINA VERMİYOR"

Necati Özkan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul’da deprem oluyor. iBB Başkanı AKOM’da yayın üstüne yayın yapıyor. Ama kamu görevi yaptığını iddia eden malum medya İmamoğlu’nu yayına vermiyor. Onun yerine herkesin açıklamasını veriyor” dedi.

BİR TEPKİ DE DENİZ ZEYREK'TEN

Gazeteci Deniz Zeyrek de Twitter hesabından yaptığı yorumda “Devlet İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu yok sayarak kriz yönetmeye çalışıyor. Depremde bari vazgeçseler bu kutuplaş(tır)madan” dedi.

İMAMOĞLU: "ÖYLE BİR ŞEY YOK NE YAZIK Kİ"

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yaşanan depreme ve sonrasında yaşanan sürece ilişkin konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İstanbul'da AFAD'ın bırakın yüzlerceyi, binlerceyi, şu anda on binlerce ilan edilmiş toplanma alanları vardır" sözlerine yanıt verdi.

İmamoğlu, "Keşke on binlerce toplanma alanımız var diyebilseydim. Öyle bir şey yok ne yazık ki" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Keşke on binlerce toplanma alanımız var diyebilseydim. Öyle bir şey yok ne yazık ki. Bazı semtlerde yok denecek kadardır. İnsanlarımız bunu görebiliyor, söylememize gerek yok.

İstanbul'un binalarının sağlamlaştırılması, güçlendirilmesi için ciddi bir seferberliğe ihtiyacımız var bunun hazırlığını yapıyoruz.

Bu işe hızlı başlayacağız. Afet gününe dönük, bugünkü telaşı hep birlikte gördük, bu telaşı yaşamamak için okullarımızda, ibadethanelerimizde ciddi bir eğitim vererek sürece hazırlanmamız gerekiyor. 

Deprem İstanbul'un gerçeğidir. Depreme binalarımızın ve ruh halimizin dayanıklı olması lazım.

Gıda dağıtımı için hazırlıklarımızı yaptık. Vatandaşımızın yanında olacağız. Moral vererek, umut vererek, bu işin gerçeklerini anlatarak yanlarında olacağız. "

 

1000
icon
İbrahim 26 Eylül 2019 19:40

Ekrem imam oğlu adam Gibi adam kimnederse desin bız artık gercekleri görüyoruz yolunuz acik olsun

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ