İmamoğlu rahatsızlığı: Yandaş medyanın maması kesilecek!

Gündem 18 Nisan 2019 16:19
Videoyu Aç İmamoğlu rahatsızlığı: Yandaş medyanın maması kesilecek!
A
a

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu rahatsızlığı: Yandaş medyanın maması kesilecek!

CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, Mevlüt Uysal'dan görevi devraldı.

Erdoğancı medya İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesine tepkili…

Sabah gazetesi bugünkü birinci sayfasında İmamoğlu’na mazbatasının verilmesini görmedi. Yeni Şafak gazetesi de İmamoğlu’nun mazbatasını AKP’nin YSK itirazıyla birlikte manşete taşıyan gazetelerden…

İtiraz süreci boyunca AKP tarafından da yalanlanan “haberlere” imza atan yandaş medya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başına İmamoğlu’nun geçmemesi için mücadele etti.

Peki, nedir bu tepkinin gerekçsi?

SABAH’IN PATRONUNUN İBB İŞLERİ!

Sabah’ın patronu Kalyon İnşaat’ın İstanbul’daki işleri, İBB’nin kaybedilmesine tepkinin nedenlerinden biri olabilir.

Belki de sır oradadır!

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattını onlar yapıyor. Hasköy’deki tünel işini de. Asya bölgesi içme suyu projesinde de varlar. Başakşehir Stadyumu’nun inşasında da. Ataköy Atık Su Arıtma Tesisi de Kalyon’a verildi. Meşhur Tavukçu Deresi ıslahı da. Taksim Meydanı Projesi, Terkos-İkitelli İçme Suyu Hattı…

SATTIKLARI BİNLERCE GAZETEDEN, ALDIKLARI MİLYONLUK REKLAMLARA…

Beykoz Dereseki’de yeşil alan talanıyla inşa edilecek 553 villa projesini yapacak şirketin Kalyon iştiraki olduğunu biliyor musunuz? Çağlayan Meydanı’ndaki otopark ihalesi bile Kalyon’da. Fikirtepe’nin yol altyapı işleri ihalesi de onların. Yaptıkları ev inşaatları bir yana, İstanbul’da doğal olarak belediye ile çalıştıkları, 3. havalimanı gibi merkezi hükümetin dağıttığı onlarca ihale var. Belediyenin kafelerinden çalışma alanlarına kadar sattıkları binlerce gazeteden, aldıkları milyonluk reklamlar da var.

İBB’NİN BÜLTENİNİ TURKUVAZ BASIYOR

İBB’nin “İstanbul Ajansı” adlı 15 günlük bülteni var. Gerçekte, belediyenin faaliyetlerini İstanbullulara duyurmak için hazırlanıyor. Her seçim döneminde “gizli propaganda” aracına dönüşüyor.

Bültenin sahibi Medya A.Ş.’nin Genel Müdürü Abdurrahman Tığ görünüyor.

Peki nerede basılıyor bu bülten?

Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş tesislerinde yani ATV ve Sabah’ın içinde bulunduğu medya grubu.

İBB’nin şirketi Medya A.Ş. bülteni Kalyon’a bastırıp onlara para kazandırıyor.

Bu arada, bültenin sahibi görünen Medya A.Ş. Genel Müdürü Abdurrahman Tığ’ın Twitter’daki son paylaşımdalarından biri de Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül:

 

YENİ ŞAFAK’IN PATRONUNUN DAMADINA 250 MİLYON TL’Yİ BULAN YEDİ İHALE

Gelelim Yeni Şafak’a…

Yeni Şafak’ın patronu Albayraklar Holding Başkan Yardımcısı Nuri Albayrak’ın damadı Adem Altunsoy’un, sahibi olduğu Platform Turizm ve Taşımacılık şirketinin, İstanbul büyükşehir belediye, İSKİ ve İETT’den toplam değeri 250 milyon TL’yi bulan yedi ihale ‘kazandığı’ ortaya çıkmıştı.

ALBAYRAKLARA İHALELER

Albayraklar’ın damadının aldığı ihalelerinin yanı sıra holdinge giden ihaleler de var.

İstanbul metro ihalesi, İSKİ’nin ve İGDAŞ’ın sayaç okuma işleri, belediyenin araç kiralama ihaleleri, 169 villalık Hilal Konakları, 121 villalık Başakşehir Villaları, Halkalı’daki Güneş Park, Esenler’deki Kemer Park... Bayrampaşa Ticaret Merkezi, İETT Ayazağa Garajı inşaatı, İstanbul’da katlı otopark ihaleleri...

Belediyenin reklamlarını kapıyor, binlerce gazetelerini satıyorlar.

Albayraklar’ın kırık dökük bir otobüsle başlayıp holdinge uzayan hikâyeleri hep İstanbul Belediyesi ile kesişiyor. Belediye yolsuzluklarında “olağan şüpheli” oluyorlar. Mustafa Albayrak, 2001 yılında, yani AKP iktidarda bile değilken DGM’de verdiği ifadede ne demişti: ‘‘1994 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi’nden 33 ihale aldım.”

REKLAM AKIYORDU

Yeni Şafak, Sabah, Kanal 24, Ülke TV, TV Net, Ahaber gibi gazete ve televizyonlara KİPTAŞ, İGDAŞ, İSFALT, İSTAÇ gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden reklamlar veriliyordu. Yandaşların geliri yüzde 65 İBB’nin ve şirketlerinin reklamlarına dayanıyordu.

Bakalım şimdi ne yapacaklar?

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR