İmamoğlu sayesinde İstanbullu böyle kazandı!

Gündem 13 Mayıs 2019 19:00
Videoyu Aç İmamoğlu sayesinde İstanbullu böyle kazandı!
A
a

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sayesinde İstanbullu böyle kazandı!

Ekrem İmamoğlu 15 günlük başkanlığı sırasında, 85 TL'lik aylık öğrenci kart bedelinin 50 TL'ye düşürülmesi için talimat vermişti. Ayrıca İmamoğlu, 0-4 yaş arasındaki bebeklerin annelerine ve 12 yaşına kadar çocuklara toplu taşımayı ücretsiz yapmak için talimatları da vermişti. Bunun yanı sıra dini ve milli bayramlarda da ulaşım ücretsiz olacaktı. İmamoğlu, İstanbul'daki su ücretlerini de yüzde 40 ila 50 oranında indirim uygulama kararı almıştı.

İmamoğlu, Ramazan ayında da pideye zam yapmamış ve Halk Ekmek'te 300 gram pidenin 1 TL'den satışı için karar almıştı.

İmamoğlu'nun aylık öğrenci karşıtını 85 TL'den 50 TL'ye düşürülmesine, İBB Meclisi'ndeki AKP grubundan tepki gelmişti. İBB Meclis kürsünden konuşma yapan AKP’nin İBB Meclis üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, İmamoğlu’nun bu vaadini, “İktisat, hesap bilmediğiniz için böyle seçim döneminde bu kampanyaları anlatıyorsunuz” sözleriyle eleştirmişti. AKP'li Gürbüz sözlerinin devamında, “Biz AK Parti Grubu olarak sayın başkanımızın vermiş olduğu sözü 50 TL değil, önümüzdeki Mayıs Meclis’in de 40 TL olarak bu Meclis’e getireceğimizi buradan ifade ediyorum” demişti.
İMAMOĞLU'NUN İNDİRİM KARARLARINA BİNALİ YILDIRIM VE AKP'DEN DE DESTEK GELDİ

31 Mart'ta İstanbul seçimini kaybeden AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşım yaptı. 23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinde tekrar AKP'nin İstanbul adayı olan Binali Yıldırım, su faturalarında yüzde 40 indirim yapılacağını ve öğrenci aylık ücretinin 85 TL'den 40 TL'ye düşeceği ifade etti.

İmamoğlu'nun 15 günlük başkanlığı sürecinde kararını verdiği indirimlerin, Binali Yıldırım tarafından da desteklenerek duyurulması dikkat çekti.

İBB Meclisi bugün, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının iptalinin ardından toplandı.

İBB Meclisi AKP grubu da, Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığı döneminde kararını verdiği ulaşım ve su indirimlerine destek verdi, bu konuda İBB Meclisi'ne önerge verdi. İBB CHP grubu da, Ekrem İmamoğlu'nun indirim kararlarına destek veren AKP'lilere teşekkür etti. İndirimler kabul edildikten sonra komisyona devredildi. Ekrem İmamoğlu da konuyla ilgili sosyal medya hesabından, "3 Mayıs'ta 'Çok yakında' olacak demiştik; güzel şeyler olmaya başladı bile İBB Meclisi’nde, en önemli seçim vaatlerimizden, indirim önerilerimizin sıkı takipçisi olan CHP Grubu’na ve bu önerilere destek veren AK Parti Grubu’na teşekkür ederim" diye mesaj attı.

İşte Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın mesajları:


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ