İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki fark aslında ne kadar

Gündem 10 Haziran 2019 21:27
Videoyu Aç İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki fark aslında ne kadar
A
a

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki fark aslında ne kadar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve haksız yere mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu ile AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım arasında bir çekişme de sosyal medya hesapları üzerinden yürüyor.

Binali Yıldırım, Twitter'da takipçi sayısını yüksek göstermek için Meclis Başkanlığı döneminde kullandığı Twitter hesabıyla İBB adaylığı için kullandığı hesabını bile değiştirdi.

FARK NE KADAR...

Grafiker Ahmet Sungur ise, İmamoğlu'nun ve Yıldırım'ın sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayılarını Odatv için rakam ve görsellerle açıkladı.

Grafiğe göre, İmamoğlu'nun Twitter’da 2.58 milyon, Facebook’ta 1.2 milyon, Instagram’da 4.8 milyon ve Youtube’da ise 315 bin takipçisi bulunuyor. Yıldırım'ın ise, Twitter'da 1.72 milyon, Facebook'ta 251 bin, Instagram'da 755 bin, Youtube'da ise 133 bin takipçisi bulunuyor.

Kısacası, İmamoğlu, her sosyal medya platformunda rakibine epey bir fark atmış gözüküyor.
Öte yandan, Ahmet Sungur'un hazırladığı grafikte, iki liderin geçmişinden bilgiler, 2014 yerel seçim sonuçlarında ve 31 Mart'ta aldıkları oy oranları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da sözleri yer alıyor.

İşte o grafik:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ