İmamoğlu yüzbinlere seslendi

Gündem 23 Haziran 2019 23:39
Videoyu Aç İmamoğlu yüzbinlere seslendi
A
a

İmamoğlu, "Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim" dedi.

Ekrem İmamoğlu 31 Mart'ın ardından 24 Haziran'da da sandıktan galip çıktı.

Bu defa rakibi Binali Yıldırım'a yaklaşık 800 bin oy fark atan Ekrem İmamoğlu, sonuçların belli olmasının ardından 5 yıl belediye başkanlığı yaptığı Beylikdüzü'ne geçti.

BİNLERCE KİŞİ MEYDANI DOLDURDU

İlçede binlerce seçmen Ekrem İmamoğlu'nu bekledi. Drone kamerasıyla çekilen görüntüler ise alanın kalabalıklığını gözler önüne serdi.
İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Sizlerden bir şey istiyorum. Yanınızdakilerin ellerini tutarak yukarı kaldırın. Barışmaya, buluşmaya, uzlaşmaya geldik. sevgi kazanacak demiştim, ne mutlu bana ki sevgi kazandı. Ben yurdum insanını çok seviyorum. Etnik köken yok, insan var. Biz insana, inanca saygıyla, bu şehrin çocukları için. Biz bu şehrin enerjisi, gençleri için, kadınları, kısacası herkes için geldik.

Yıkın bütün önyargıları, Hiç kimsenin giyimi, kuşamı bizi ilgilendirmiyor. Herkesi kucaklamaya geldik. Biz bu şehirde inançlara saygı için geldik. Biz bu topraklarda var olanı hatırlatmaya geldik. Biz Yunus Emre’yi Mevlana’yı Hacı Bektaş’ı Veli’yi hatırlatmak için geldik. Şehrin gelişmesi için aklı bilimi tercih eden… yok Alevisi Sünnisi herkesi kucaklamaya geldik.

Bu şehirde azınlık diye bir şey yok. Bu şehirde Rum’u Ermeni’si Süryanisi herkesi kucaklayacağız. Biz bu şehirde demokrasi inşaa edeceğiz. Biz bu şehirde adalete inşaa edeceğiz.  Biz bu şehirde size söz veriyorum. Geleceği inşaa edeceğiz.

Biz bu şehirde maneviyatını bilen. Milli değerlerine her daim sahip çıkan. Vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan her yerde bölünmez Türkiye diyen, fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz. Size söz veriyorum ne sizi aldatacağız ne de aldanacağız.

Kıymetli İstanbullular hepinizin huzurunda İstanbullu hemşehrilerime şunu söyleyeceğim güzel yurdumun insanlarına sesleniyorum. Ben bir projeyim. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR