İnce açıkladı: TV'lere kaşar gazetecilerle değil öğrencilerle çıkacağım

Gündem 5 Haziran 2018 15:31
Videoyu Aç İnce açıkladı: TV'lere kaşar gazetecilerle değil öğrencilerle çıkacağım
A
a

İnce açıkladı: TV'lere kaşar gazetecilerle değil öğrencilerle çıkacağım...İşte ayrıntılar;

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Ankara Sincan'da konuştu. İnce, "24 Haziran'da yapacağımız seçimin son Ankara mitinginin provalarını yapıyoruz. 1 milyon kişi toplamalıyız.' dedi.

İşte İnce’nin konuşmasından önemli satır başları;

BENİM RAKİBİM PROMTER
“24 Haziran’da yapacağımız seçimin son Ankara mitinginin provalarını yapıyoruz. 1 milyon kişi toplamalıyız. Rakibim çok güçlü. Benim rakibim kim biliyor musunuz, rakibim promter, promter. Millet de sanıyor ki Türkiye’nin en büyük hatibi ama camdan okuyor camdan. Diyarbakır’da Kürt sorununu çözmek için candan konuşan biri lazım camdan konuşan değil.

Uçağı yerle değil, gözlüğü yerli değil. Milli olsaydı bunlar Süleyman Şah’ı oradan oraya gezdirirler miydi? Sağlığında bile o kadar gezmedi.

Devletin 2017’de 901 milyon kira ödemiş devlet. Araç kirası olarak 549 milyon kira ödemişler. 16 yılda borcumuzu 451 milyona çıkardılar. Bir yanda eski var, öteki yanda umut var gelecek var. Bunu 16 yıldır denedik, iktidara geldiklerinde dolar 1.30’du şimdi 5 lira oldu.

İMAM HATİPLERİ NEDEN KAPATAYIM?
Cumhurbaşkanı seçildiğimizde dayatma yok, akıllı liyakat sahibi insanlarla çalışacağız. Ben imam hatip liselerinde 3 sene öğretmenlik yaptım neden kapatayım?
Bir muhafazakar aile derse ki benim çocuğuma bir saat hadis, bir saat kelam istiyorum derse koyarız o dersi sorun değil. Öbürü de diyor ki ben istemiyorum. İstemiyorsan zorla bir şey yok ama sizin çocuklarınıza yurt bulmak devletin görevi. Bu bölgede AK Partili kardeşlerimin olduğunu biliyorum. O kardeşlerimin vicdanlarına sesleniyorum. Adıyaman’da bana şunu söylüyorlar. Artık bize tütün ektirmiyorlar. Amerikan tütünü sattırıyorlar. Erdoğan Adıyaman’a gelmiş demiş ki ‘tütün zararlı’ Adıyaman tütününde zehir var da Amerikan tütütünde vitamin mi var. Erdoğan hepimize zararlı. Bunlar emperyalizmin uşağı olmuş. Ben Türkiye’yi Ankara’dan yöneteceğim, Ankara’dan.
'EKRANLARA KAŞAR GAZETECİLERLE ÇIKMAYACAĞIM'
Ben ekranlara o kaşar gazetecilerle çıkmayacağım; üniversite öğrencileriyle, sanayi sitesindeki çıraklarla çıkacağım.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ