İnce'den 'Ankara' göndermesi: Erdoğan bu kalabalığı görünce saçmalıyor!

Gündem 22 Haziran 2018 19:10
Videoyu Aç İnce'den 'Ankara' göndermesi: Erdoğan bu kalabalığı görünce saçmalıyor!
A
a

Muharrem İnce'den 'Ankara' göndermesi: Erdoğan bu kalabalığı görünce saçmalıyor!

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ankara’da düzenlenen büyük mitingde halka bir araya galdi. Tandoğan Meydanı’nda düzenlenen mitinge halktan büyük ilgili vardı. Yüzbinlerce kişi mitingin başlamasına saatler kala alanı doldurmaya başladı. Alana giren İnce’yi vatandaşlar ‘Başkan İnce’ sloganlarıyla karşıladı.

İnce kalabalık üzerinden Erdoğan'a göndermede bulundu;

"Ben de diyorum bay Erdoğan niye saçmalıyor son günlerde. Şuraya bak. Bunu görünce kim saçmalamaz"

İşte İnce’nin büyük Ankara mitingi konuşmasından diğer satır başları;

Ankara’daki kamu görevlilerine sesleniyorum, sakın tedirgin olmayın. Seçimi ben kazanacağım, devlet de tıkır tıkır işleyecek. Layıkıyla o göreve gelenler hiç merak etmeyin, başı açıkmış kapalıymış bakmam, ilgilendiğim tek şey siz o işi biliyor musunuz bilmiyor musunuz.

Sanayi ve Girişimcilik Bakanlığı kuracağız, Ticaret ve Esnaf Bakanlığı kuracağız, baştan söylüyorum bunları.

Erdoğan’la benim aramda bir köprü polemiği var. Demirel’in yaptığı köprüden gidiş geliş 11 TL’ye geçiyoruz, Erdoğan’ınkinden gidiş 114 TL geliş 114 TL. Bayramlarda Demirel’in köprüsü bedava, Erdoğan’ın köprüsü parayla. Dün bana diyor ki, gerçekten zavallı kimyası bozuk, bana diyor ki ‘paran varsa geç ne konuşuyorsun?’ Erdoğan ben milletvekiliyim, benim param var ben geçerim de kamyoncu nasıl geçecek? Benim derdim kamyoncu! Parası olan geçsin diyor, yakında şunu derse şaşırmayın ‘Parası olan hastalansın, parası olan yaşasın’ Millet bahçesi yapıyormuş, sen dünyanın en büyük millet bahçelerinden birisi olan Atatürk Orman Çiftliği’ne Saray yaptın, ne millet bahçesi!

O artık halkın adamı değil, o artık kibirli birisi, kardeşim dediklerinden yanında kimse yok, Rizeliyim diyor, Rize çayını beğenmiyor, kilosu 4500 TL olan beyaz çay içiyor. 2002’deki Erdoğan değil o, yorgun Erdoğan, heyecansız Erdoğan, insanlara tepeden bakan, her şeyi bilen bir Erdoğan.

Bugünlerde uydurdukları bir yalan var, bazı yardımları kaldıracakmışım. Doğum yardımı, gebelik yardımı, dul maaşı, muhtaç asker yardımı, şartlı eğitim yardımı, öğrenci yardımı, kaymakamlık bursu, yoksullara kira yardımı, engelli bakımı yardımı, fakir muhtaç yardımı… 81 milyonun huzurunda söz veriyorum, bu yardımlara asla dokunulmayacak, bu yardımların hepsine 1 ay içinde 100 TL zam yapılacak!

Dedim ya bu TRT, YSK, AA. Bunlar anayasal suç işliyor. Anayasaya uymuyorlar. Arkadaşlara hesaplattırdım, kampanya dönemi boyunca Erdoğan’ı 181 saat göstermiş. Muharrem İnce’yi 15 saat göstermiş. Merkal Akşener’i 3 saat, Temel Karamollaoğlu’nu 1 saat, Selahattin Demirtaş’ı 32 dakika, Doğu Perinçek’i 38 dakika göstermiş. 181 saat gösteriyorsun birini öbürünü dakikayla gösteriyorsun. Seni yargılamayacağız da kimi yargılayacağız.

O yandaş medya şimdi yazıp çiziyor ya bakmayın siz onlar pazar gününden sonra bu garibanın yanına gelecekler.

GELİN DAMATLI MİTİNG!

Eyvah eyvah gelin de burada. Gelinle damada yer verin. Mitingime bebekler geldi, hastalar geldi, engelli kardeşlerim geldi, serum takılı olanlar geldi ama gelinle damat ilk kez geldi. Beni çok mutlu ettiniz, Allah mesut etsin sizi. Gelinle damadın telefonunu alın arkadaşlar, cumhurbaşkanı olunca evlerine kahve içmeye gideceğim.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ