İngiltere Başbakanı için 'Osmanlı Torunu' denilerek bayram ediliyor ama...

Dünya 24 Temmuz 2019 16:40
Videoyu Aç İngiltere Başbakanı için 'Osmanlı Torunu' denilerek bayram ediliyor ama...
A
a

Bizimkiler İngiltere Başbakanı için “Osmanlı torunu” diye bayram ediyor ama bakın dünya görüşünü nasıl açıkladı

İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliğine seçilen Boris Johnson, ülkenin yeni başbakanı oldu. Milli Mücadele’ye karşı olan, Atatürk’e hakaretler eden Osmanlı’nın son İçişleri Bakanı Ali Kemal’in torunu olan Johnson’un İngiltere Başkanı olması, Türkiye’deki muhafazakar camiada da sevince neden oldu.

Türkiye’deki muhafazakarlar, “Osmanlı Torunu” diyerek Ali Kemal’in torunu Johnson’a övgü dizerken, Türkiye’deki Yahudi Cemaati’nin yayın organı Şalom’da da dikkat çeken bir haber yer aldı. İngiliz Yahudileri de Johnson’u övdü ve yaptıkları açıklama ile başarılar dilediler. Şalom’un haberine göre, İngiliz Yahudileri’nin yaptığı açıklama şöyle; “Ülkemiz için kritik bir dönemde başbakanlık yapacak olan Boris Johnson’a başarılar dileriz. Kendisiyle Londra valiliği ve dışişleri bakanlığı yaptığı dönemlerde iyi ilişkilerimiz olmuştu. Bu ilişkinin başbakanlık döneminde de devam edeceğine inanıyoruz.”

Johnson, aybaşında bir İngiliz Yahudi gazetesine verdiği röportajda da, “tutkulu bir Siyonist” olduğunu ve İsrail’i sevdiğini söylemişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR