İnönü'ye bu kadar mı düşmansınız? Çavuşoğlu konuşurken...

Gündem 19 Ekim 2018 22:22
Videoyu Aç İnönü'ye bu kadar mı düşmansınız? Çavuşoğlu konuşurken...
A
a

İnönü'ye bu kadar mı düşmansınız? Mevlüt Çavuşoğlu konuşurken ve konuşmadan önce fark...

Türkiye’de, siyaset bilimi ve kamu yönetiminde yüksek öğrenim sağlayan en köklü kurum olan 1859 tarihli Mekteb-i Mülkiye, kamuoyundan tepki çekecek bir harekete imza attı.

Fakültenin en büyük konferans salonu olan eski dekanlardan Aziz Köklü'nün adını taşıyan konferans salonundaki değişiklik göze çarptı.

Okul yönetimi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun okulda yapacağı bir konuşma öncesinde Çavuşoğlu’nun konuşma yapacağı salondaki İsmet İnönü’nün fotoğrafını indirdi. Yerine Atatürk’ün fotoğrafı koyuldu.

Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlayan ifadeleri kamuoyunda büyük tartışma yaratmıştı.

İsmet İnönü’nün fotoğrafının indirilmesinin ardından duvar, önce boş bırakıldı okul yönetimi daha sonra Çavuşoğlu konuşma yapmadan Atatürk fotoğrafını duvara astı.

Dahası 15-16 Ekim'de düzenlenmesi planlanan ve konusu  “Dönüşen Uluslararası Sistemde Devletlerin Dünyası” olan Mülkiye Uluslararası İlişkiler Kongresi'nin ikinci günü programda açıklanan oturumlara ayrılmadı. Panelde o saatler, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ın katıldığı panele ayrıldı.
Yapılan oturuma öğrenci alınmazken, salonun büyük kısmının boş olduğu göze çarptı.

Gün boyu Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde olağanüstü güvenlik önlemlerinin olması öğrencilere ve akademisyenlere zor durumlar yaşattı.

İşte o fotoğraflar:1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ