İntihar eden kadının son sözü: ‘Konuşursam yer yerinden oynar’

Gündem 30 Eylül 2019 13:53
Videoyu Aç İntihar eden kadının son sözü: ‘Konuşursam yer yerinden oynar’
A
a

AKP’li vekil Şirin Ünal’ın evinde intihar eden kadının son sözü: ‘Konuşursam yer yerinden oynar’

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde yaşamını Nadira Kadirova’nın hayatını kaybetmeden önce “Konuşursam yer yerinden oynar, bu evi de kendimi de yakarım” dediği belirtildi.

Birgün’den Erk Acarer’in haberine göre; Eski asker ve AKP Milletvekili Şirin Ünal, Ankara’daki malikânesinde kendi silahı ile yaşamını yitiren 23 yaşındaki Özbekistanlı Nadira Kadirova ile ilgili henüz bir açıklama yapılmaz Kadirova’nın arkadaşları ve aile üyeleri konuşmaya ve olayın aydınlatılmasını istemeye devam ediyor.

ABİSİ: YANIK İZİ YOKTU

Aile üyeleri, 23 yaşındaki Kadirova ilgili delil karartıldığını ve olayda çok fazla çelişki olduğunu ileri sürüyor. Araştırılması gereken birden çok şüphe var. Abisi Muhammed Kadirova “İfade gibi evdeki kimseden swab örneği (ateşli silah artığı/eldeki kan ve barut izi) alınmadı. Odasına sokmadılar, eşyalarını onlar verdi. Hep günlük tuttu. Son dönem günlüğü yok.”

Aile üyeleri, “Abisi teşhiste göğsünde kurşunun girdiği yerde siyah barut lekesi göremediğini söyledi. Oysa silahın dayandığı yerde yanık izi ve siyah bir leke olur” diyor.

POLİS: ŞARJÖR VE SİLAH AYRIYDI

Aile, emniyetten “Şarjör ve silah ayrıydı” bilgisini aldı. Bu önemli. Aktarılanlar şöyle: “Silahın Belçika yapımı 14’lü olduğunu ve şarjör ile ayrı bulunduğunu söylediler.” Fakat hiçbir Belçika yapımı 14’lü, “Mermi namluya sürülse bile” şarjör olmadan çalışmıyor. 1903’te üretimine başlanan silahın özelliklerinden biri de bu güvenlik önlemi.

EMNİYET AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

Aile, bu önemli detayın anlaşılmasından sonra, ‘Emniyet ağız değiştirdi’ diyor: “Silah Baretta’ymış dediler.” Ancak Baretta’nın da bir yere dayandığında çalışıp ateş alması mümkün olmuyor. Yani şarjörü takılı olmayan 14’lü de bir yere dayanıp ateş edilen Baretta da işlevsiz.

Kadirova’nın tek mermiyi şarjöre takması da zor görünüyor. Aile bu konudaki şüphelerini de dile getiriyor: “Özbekistan’da polis bile silah taşımaz. Genç bir kadının bilgi sahibi olması, tek bir mermiyi şarjöre yerleştirebilmesi bize çok mantıklı gelmiyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ