İş adamından şok açıklama: Erdoğan hakkında konuşursam...

Gündem 11 Ekim 2018 22:43
Videoyu Aç İş adamından şok açıklama: Erdoğan hakkında konuşursam...
A
a

İş adamından şok açıklama: Erdoğan hakkında konuşursam Türkiye'ye giremem...

Rossmann market zincirinin sahibi Dirk Rossmann, Tayyip Erdoğan ile ilgili görüşlerini açıkça söylememesi konusunda ailesinden ve Türk çalışanlarından uyarı aldığını ifade etti.

Rossmann, "Eğer düşündüklerimi açık bir şekilde söylersem, Türkiye'ye giremem" diye konuştu.

Sözcü'de yer alan habere göre; Alman ikinci kanalı ZDF'den Markus Lanz'ın sorularını yanıtlayan 72 yaşındaki Rossmann, yüksek bir eğitim almamasına rağmen başarısının sırlarını anlattı.

Siyasi görüşü hakkında fazla açık vermeyeceğini ifade eden Rossman, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşmamakta tembihli olduğunu ifade etti.

Sunucunun, "Türkiye'de 1700 ile 2000 arasında çalışanınız var. Neden bu konuda geri durmayı tercih ediyorsunuz?" sorusuna Rossmann, "Şimdi konuşursam, kendimi tutamam. Herkes biliyor ki, görüşlerimi açıkça söylersem Türkiye'ye gitmemem gerekir ve oradaki çalışanlarımızla karşılıklı sorumluluklarımız var" yanıtını verdi.

ÇALIŞANLARIN GİYİM TARZI DEĞİL GÜLER YÜZÜ ÖNEMLİ

Mağazalarında çalışanların giyim tarzına, türban takıp takmamasına değil, güler yüzlü olmasına dikkat ettiklerini belirten Rossmann, ancak birinin peçe ve kara çarşafla gelmesi halinde, ona "Bu gerçekten böyle olmak zorunda mı?" diye soracağını belirtti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ