İskilipli Atıf'ı andı ama... Tanıttığı aday neden yargılanıyor

Gündem 12 Şubat 2019 17:42
Videoyu Aç İskilipli Atıf'ı andı ama... Tanıttığı aday neden yargılanıyor
A
a

İskilipli Atıf'ı andı ama... Çorum'da tanıttığı aday neden yargılanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün zor bir sınav verdi. 31 Mart’taki yerel seçim mitingi için bugün Çorum’a gelen Erdoğan, konuşmasında İskilipli Atıf'ı andı. 

Erdoğan, Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın’ı kürsüye davet etti. Aşgın’ın ise bugün Çorum Ağır Ceza Mahkemesinde dolandırıcılıktan yargılaması yapıldı.

Bugün hâkim karşısına çıkan Aşgın’a isnat edilen suçlamalar, İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne yanıltıcı bilgi ve belge vermek, sözleşmede belirtilen hak ediş tutarlarının yüklenici firmalara haksız bir şekilde ödenmesi ve bu yolla kamu zararına neden olmak.

İDDİANAMEDE NELER VAR

Başkan adayı Aşgın’la ilgili Cumhuriyet Savcısı Ragıp Tepedüzü tarafından hazırlanan 15 Nisan 2018 tarih ve 2018/195 sayılı iddianamede, suçun konusu, “Kamu Kurum ve Kuruluşların Zararına Dolandırıcılık” diye gösterildi.

AKP Çorum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Aşgın ile ilgili soruşturma raporunda İŞKUR Hukuk Müşavirliği'nin yaptığı suç duyurusunda, Bakanlık Teftiş Raporuna göre sözleşmenin yürütülmesi sırasında yüklenici olan şüphelilerin kursiyerlerin istihdam süreciyle ilgili olarak Çorum İŞKUR Müdürlüğü’ne yanıltıcı bilgi ve belge verilmesi iddiası da yer alıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ