İsmail'den Akşener'e skandal tavır!

Gündem 23 Nisan 2018 13:50
Videoyu Aç İsmail'den Akşener'e skandal tavır!
A
a

TBMM Başkanı İsmail'den Meral Akşener'e skandal tavır!

TBMM Başkanı İsmail KAhraman 23 Nisan sebebiyle Meclis'te düzenlenecek resepsiyon için İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e davetiye göndermedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Meclis’te düzenlenen resepsiyonda, Meclis'te temsil edilmeyen partilerin liderlerine bile davetiye gönderilirken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e gönderilmemesi dikkat çekti.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, İYİ Parti Genel Sekreteri Aytın Çıray konuya ilişkin “Bizlere davetiye geldi ama sayın Genel Başkanımıza gelmedi” dedi.

Meclis'te temsil edilmeyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye, resepsiyon davetiyesi gönderildi. Akşener'in lideri bulunduğu İYİ Parti, CHP'den 15 milletvekilinin geçişiyle Meclis'te grup kurma hakkı da elde etmişti.

İSMAİL İLE AKŞENER DAVALIK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman birbirleriyle davalı bulunuyor. Akşener, Kahraman'ın kendisi için “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesini kullanması üzerine bir açıklama yapmış ve ‘'Bunu namusuma bir saldırı olarak değerlendiririm. Bir kadının soy isminin nasıl ve ne şekilde değişeceği bellidir. Kendini dindar olarak gösteren bir kişi, dine de yakışmayacak ifadeler kullanmıştır'' demişti.

Kahraman da bu açıklama üzerine ‘'Hakaret'' iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş, Akşener için, ‘'Mal bulmuş magribi gibi ucuz ve seviyesiz, cahil ve art niyetli, taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi'' ithamın yapmıştı. Kahraman Akşener hakkında 50 bin liralık, Akşener de Kahraman için 1 liralık tazminat davası açmıştı.


İSMAİL YİNE 'ATATÜRK' DEMEDİ! (BİZDE ONA İSMAİL DİYORUZ)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman ve beraberindeki heyet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. 

Meclis Başkanı İsmail Kahraman,1. Meclis'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile düzenlenen Anma Töreni'ne katıldı ve bir konuşma yaptı. Kahraman'ın yaptığı konuşmada Atatürk dememesi dikkat çekti.

30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde ulu önder Atatürk demeyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman, bugün de geleneğini bozmadı.

Mustafa Kemal demekle yetinen Kahraman, ‘Büyük bir medeniyetin sahibiyiz. Mustafa Kemal başta olmak üzere, 1.Meclisimizin kurucularına ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum’ dedi.

1000
icon
A.ü. 23 Nisan 2018 16:43

Milletin meclisi kafayı yemiş Atatürk düşmanı bir meczuba emanet edilemez.

0 5 Cevap Yaz
hurşut 23 Nisan 2018 15:16

devlet ciddiyeti olmayandan başkada bir şey beklenmez.

0 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ