İsmail Kahraman'ı korumak için harcanan para dudak uçuklattı!

Gündem 10 Mart 2018 12:16
Videoyu Aç İsmail Kahraman'ı korumak için harcanan para dudak uçuklattı!
A
a

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı korumak için harcanan para dudak uçuklattı...

Atatürk karşıtlığı ile bilinen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı AKP'li İsmail Kahraman’ın korumaları için 2 milyon 950 bin liraya beş adet cip satın alındı.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre Toyota Land Cruiser Prado marka cipler için 'filo indirimi'' uygulandı. Normal satış fiyatı 690 bin lira olan ciplerin tanesi 590 bin liraya alındı. Yeni dönemde Kahraman'ın koruma ekibinde öncü ve artçı olarak Passat'lar yerine cipler yer alacak. Tescil plakaları takılan cipler Meclis'e teslim edildi. Kahraman için daha önce de 231 bin avroya Audi A8 Long marka makam aracı satın alınmıştı.

ERDOĞAN VE YILDIRIM GİBİ KORUNACAK
Meclis Başkanı bundan böyle AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım gibi korunacak. TBMM bütçesinden iki yıl önce İsmail Kahraman için 231 bin avroya Audi A8 Long marka lüks makam aracı satın alınmıştı. 

CHP'li vekil Barış Yarkadaş bu araç konusunda TBMM'ye önerge vermiş ve şöyle demişti:

''TBMM başkanlarına koruma amaçlı verilen araçlar çerçevesinde şahsınıza Audi A8 Long zırhlı araç alınmış mıdır? Aracın fiyatının 1,5 milyon liranın üzerinde olduğu doğru mudur? Bu aracı oğlunuzun makam aracı olarak kullandığı doğru mudur?''

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ