İsrail: Saldırmaya devam edeceğiz! Hizbullah: 55 füze ile...

Dünya 14 Mayıs 2018 20:47
Videoyu Aç İsrail: Saldırmaya devam edeceğiz! Hizbullah: 55 füze ile...
A
a

İsrail: Saldırmaya devam edeceğiz! Hizbullah: 55 füze ile Golan tepelerini vurduk!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Twitter'dan yaptığı açıklamada Filistinlilere saldırının devam edeceğini söyledi. Netanyahu "Her ülkenin kendi sınırlarını koruma zorunluluğu vardır. Hamas terör örgütü, İsrail'i yok etmek istiyor ve binlerce Filistinliyi bu hedef uğruna sınırdan yasa dışı göndereceğini ilan ediyor . Biz de egemenliğimizi ve vatandaşlarımızı korumaya kararlı olup, eylemlerimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

HİZBULLAH NE DEDİ?

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, geçen hafta İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'ne yönelik füze saldırısının İsrail'in Suriye'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılara karşılık olduğunu söyledi.
Nasrallah: ‘Boş umut vermiyorum, bu davayı bölge halkları ve direnişi başarıya götürür. Arap Birliği v İnsan Hakları organizasyonları bir şey yapmaz. Onlara değil bugün teslim olmayan Suriye, İran ve bölge halklarıyla birlikte Direniş Eksenine güvenin. Golan gelişmeleri ispattır’

Nasrallah, saldırıda Golan Tepeleri'ne 55 füze gönderildiğini söylerken, söz konusu saldırının krizde 'yeni bir evreye' girildiği anlamına geldiğini söyledi.

Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail'e yönelik saldırının Suriye ve müttefiklerinin İsrail'e karşı Suriye'yi korumak konusunda 'ulaşacakları seviyeyi' gösterdiğini belirtti.

İsrail ordusu geçen hafta  Golan Tepeleri'ne yönelik saldırıyı Suriye'deki İran güçlerinin yaptığını iddia etmişti.

İsrail, Suriye'ye ait Golan Tepeleri'ni 1967'den bu yana işgal altında tutuyor. İsrail ayrıca iç savaşın başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden, topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ