İsrail'den bağımsız Kürdistan'a yeşil ışık

Dünya 26 Nisan 2017 14:10
Videoyu Aç İsrail'den bağımsız Kürdistan'a yeşil ışık
A
a

İsrail bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasına verdiği desteği bir kez daha teyit etti.

İsrail’in Irak’ın kuzeyinde bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasına verdiği destek bir kez daha teyit edildi. İsrail’in Vatikan Büyükelçisi Sahyoun Afrudi, bağımsız Kürt devletine desteğini vurgularken “İsrail hükümeti, parlamento, siyasi partiller ve halk bağımsız bir Kürdistan’ın Kürtlerin doğal hakkı olduğunu düşünüyor” dedi.

K24’e göre, Büyükelçi Afrudi, Kürt basınında yer verilen demecinde “Bağımsız Kürdistan’ın kurulması, (İsrail’in) en üst düzey yürütme ve yasama organlarınca görüşüldüğünü” belirterek İsrail’in bağımsız Kürt devletine desteğinin “sözde kalmadığını, resmi tutum olduğunu” anlatırken “İsrail hükümeti, parlamento, siyasi partiller ve halk bağımsız bir Kürdistan’ın Kürtlerin doğal hakkı olduğunu ve sonucunda Ortadoğu’ya istikrarın sağlanacağını düşünüyor” dedi.

Haberde Iraklı Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin ise bir Suudi gazeteyle yaptığı mülakatta “Kürtler ile İsrailliler arasında bağların kurulması bir suç değil, özellikle birçok Arap ülkesinin Yahudi devletleri ile bağları olduğu düşünülürse” dediği anımsatıldı.

Odatv.com

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR