İsrail Trump'ı övdü: Büyük Başkan! İran'ın cevabı füze ile oldu...

Dünya 5 Kasım 2018 23:33
Videoyu Aç İsrail Trump'ı övdü: Büyük Başkan! İran'ın cevabı füze ile oldu...
A
a

Ortadoğu'nun baş belası İsrail Trump'ı övdü: Büyük Başkan! İran'ın cevabı füze ile oldu...

Siyonist Terör çetesi Başkanı Netanyahu; Trump İran yaptırımları konusunda cesur bir karar verdi "ABD, tek bir hareketle İran'ın Suriye, Lübnan, Gazze, Irak ve Yemen'e yerleşmesine büyük darbe vurdu. Büyük Başkan Trump yine yaptın yapacağını teşekkürler sana.'' diyerek ABD'nin bugün İran'a karşı açıkladığı yaptırımlara destek oldu

İRAN'IN CEVABI FÜZE İLE OLDU!

Amerika Birleşik Devleti ile İran arasındaki gerilim tırmanıyor. ABD’nin keyfi yaptırım kararlarının ardından Ortadoğu'nun en çok füzesine sahip olan ülke İran’dan cevap gecikmedi ve füzeler peş peşe ateşlendi.

İran Ordusu, yeni nesil ‘Sayyad 2’ füzelerini yaptırım kararlarının açıklanmasının ardından ateşledi. Fotoğraflar, İran'ın bilinmeyen bir noktasında çekildi.

ABD yaptırımlarının devreye girmesinin ardından, İran ülkenin kuzeyinde kapsamlı bir askeri tatbikata başladı. İran Devlet Televizyonu, tatbikattan hava savunma sistemleri ve uçaksavar bataryalarının görüntülerini yayımladı.

İran'la üç yıl önce imzalanan nükleer anlaşmayı iptal eden ABD lideri Donald Trump, kaldırılan yaptırımları yeniden hayata geçirdi. Bu sabah uygulamaya konulan yaptırımlar, İran ekonomisinin kalbi konumunda olan petrol ihracatı, deniz taşımacılığı ve bankacılık sektörlerini hedef alıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ