İstanbul’da 1 Mayıs protestoları… Çok sayıda gözaltı var

Gündem 1 Mayıs 2017 11:16
Videoyu Aç İstanbul’da 1 Mayıs protestoları… Çok sayıda gözaltı var
A
a

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Taksim ve çevresinde güvenlik önlemleri arttırıldı. Taksime çıkan yollar saat 05.00'ten itibaren kademeli olarak trafiğe kapatıldı. Polis, protesto için meydana gelen bir gruptan iki kişiyi gözaltına aldı. Beşiktaş'tan Taksim'e çıkmak isteyen gruptan ise 10 kişi gözaltına alındı. Zincirlikuyu metro çıkışında ise 1 Mayıs'ı kutlamak üzere toplanan grubu polis müdahale ederek dağıttı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Taksim Meydanı’nın kutlamalara yasaklanmasıyla birlikte günler öncesinden meydana getirilen bariyerler sabaha karşı belirlenen noktalara konuldu. TOMA’lar ve polis ekipleri ise meydandaki çeşitli noktalara konuşlandırıldı.

2 GÖZALTI

Mücadele Birliği üyesi 2 kadın saat 08.45'te Taksim Meydanı'nda üzerinde, “Mücadele Birliği. Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak” yazılı pankart açtı.

Gösteriye ilk müdahaleyi trafik polisleri yaptı. Pankartı toplayan polisler, diğer polislerin de gelmesiyle kadınları gözaltına aldı.
 

Gözaltına alınan iki kadın polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

BEŞİKTAŞ’TA 10 GÖZALTI
Beşiktaş’tan Taksim’e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Barbaros Bulvarı’nda toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, önce Beşiktaş Meydanına, ardından da Taksim’e yürümek istedi.
 

Grubu uyaran polis, yürüyüşe izin vermeyeceklerini belirtti. Buna rağmen yürümekte ısrar eden gruba polis müdahale etti. Gözaltına alınan göstericiler, çevik kuvvet minibüsüne götürüldü.

MEYDANA ÇIKAN YOLLAR ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Güvenlik önlemleri kapsamında Taksim’e çıkan yollar saat 05.00’ten itibaren kademeli olarak trafiğe kapatılmaya başlandı. Araçlar ise daha önceden belirlenen diğer güzergahlara yönlendirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ