İstanbul'da yapılan seçim anketi tüm hesapları bozacak cinsten!

Gündem 30 Ekim 2018 15:59
Videoyu Aç İstanbul'da yapılan seçim anketi tüm hesapları bozacak cinsten!
A
a

İstanbul'da yapılan Yerel seçim anketi partilerin tüm hesapları bozacak cinsten...

Mediar araştırma şirketi İstanbul’la ilgili anket sonuçlarının da içinde yer olduğu raporunu açıkladı.

Yerel seçim sürecine girerken, Mediar araştırma şirketi İstanbul’la ilgili anket sonuçlarının da içinde yer olduğu raporunu açıkladı.

Mediar’ın raporunda şu noktalar öne çıktı:

"Kamuoyunun % 77.86'sı, Türkiye'nin ekonomik bir kriz içinde olduğunu, %57.89'u ise krizin nedenleri arasında ‘Yanlış ekonomi yönetimi’nin olduğunu düşünmektedir. Öte yandan seçmenlerin %46.48'i kriz nedenleri arasında dış güçlerin müdahalesini görmektedir.

Seçmenlerin yaklaşık %60'ı kendisini Milliyetçi, Atatürkçü ya da Muhafazakar olarak nitelemektedir. Bu nitelemeler siyasetin bugünkü merkezinin bileşenlerini ortaya koymaktadır.

Ekim ayı itibariyle İstanbul ilinde yerel seçimlerin sonucunun, kazanma iddiası olan iki partinin eylemlerine olduğu kadar, ekonomik krizin kamuoyundaki etkisi ve diğer siyasi partilerin izleyeceği seçim tutumuna da bağlı olduğu görülmektedir.

Seçmen eğilimi şu şekilde gözlenmiştir. "Adaylara bağlı" % 8.57, "Ak Parti" % 35.46, "CHP" % 25.26, "MHP" % 7.87, "İyi Parti" % 7.53. "HDP" % 10.49, "SP" % 1.46, "Diğer" % 0.58, "Kararsız" % 2.79"

1000
icon
Fatih 4 Haziran 2019 18:44

Dış güç yalanını yemekten bir türlü bıkmadınız geçmişte dış güç yokmu var sen zayıflarsan dış güç saldırır dış güç olayı palavradan öte degil kendi beceriksizliklerini örtmek dış güç dedikleri ülkelere para dilenmeye gidiyorlar nasıl duşman bunlar ozaman

0 0 Cevap Yaz
Murat 30 Ekim 2018 20:58

Dış güçler tamamen bahane. Gerçek olan ülke çok kötü yönetiliyor. Hep kavga, kargaşa hakim, adeletli dağıtım yok üretim yok.bütün kamu malları satıldı, halktan toplanan vergiler ülke halkına adaletli bir şekilde yansımıyor. Hep belli kesime yansıyor herkes köşeyi dönme derdinde hırsızlık yolsuzluk peşinde

1 4 Cevap Yaz
Sema 30 Ekim 2018 17:09

Son dakika oyunlar oynanmazsa çok şeyler değişir.

2 3 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR