İstanbul için yeni iptal başvurusu

Gündem 25 Haziran 2019 19:36
Videoyu Aç İstanbul için yeni iptal başvurusu
A
a

İBB Başkanlığı seçimine bağımsız aday olarak katılan ve yalnızca 92 oy alan Mehmet Ali Aydoğmuş, ilginç bir girişimde bulundu.

23 Haziran'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine bağımsız aday olarak katılan ve yalnızca 92 oy alan Mehmet Ali Aydoğmuş, ilginç bir girişimde bulundu.

Doğmuş, "kendisine verilen oyların kasıtlı olarak başka siyasi partilere kaydedildiği" iddiasıyla seçimlerin yenilenmesine yönelik itirazda bulundu. Doğmuş, hazırladığı dilekçeyi de YSK'ya gönderilme üzere il seçim kuruluna da sundu.

Dilekçesinde, "mağdur" edildiğini aktaran Doğmuş, daha sonra yaptığı açıklamada ise, 31 Mart'ta 262 oy aldığını, bu seçimde ise aldığı oyların 92'ye düştüğünü belirtti.

"SEÇİMİN TEKRARLANMASI GEREKMEKTEDİR"

Aydoğmuş dilekçesinde, şu ifadeleri kullandı:

"Bu seçim Türkiye'mizin tarihinde kara sayfa olarak yer almıştır. İstanbul toplumu ve gelecek nesil için, demokrasimiz ve kara lekenin silinmesi için seçimin tekrarlanması gerekmektedir.
İstanbul'daki tüm sandıklarda bana verilen oyların bir kısmı, kasıtla sandık kurulları başkanları tarafından farklı siyasi partiler adına kaydedilmiş ve sandık sonuç tutanaklarına da bu şekilde geçmiştir. 39 ilçede herhangi bir sandık tutanağı ve çetelesi verilmediği gibi itiraz süresi de bildirilmemiştir. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldığım oyların başka bir siyasi partiye kaydırıldığı aşikardır. Bu nedenle mağdur edilmekteyim."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR