İstanbul seçimlerini kazanmak için AKP'nin adamı ABD'ye gitti!

Gündem 19 Mayıs 2019 15:58
Videoyu Aç İstanbul seçimlerini kazanmak için AKP'nin adamı ABD'ye gitti!
A
a

CHP'den bomba iddia: İstanbul seçimlerini kazanmak için AKP'nin adamı ABD'ye gitti!

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, RSFM yayınında Ahu Özyurt'un sunduğu Fotoğrafın Tamamı adlı programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yurter Özcan, Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimlerini kazanmasından sonra uluslararası bazı planların harekete geçirildiğini belirtirken, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'a tecritin kalkmasının da bunun bir parçası olduğunu ileri sürdü. Özcan, “Bu pazarlığın içinde S,400'ler var, güvenli bölge var, Kürt açılımı var, Öcalan'ın durumu var. Bu belli ki uluslararası bir pazarlığa dönüştürülmeye çalışılıyor, olur mu olmaz mı göreceğiz" dedi.

MÜCAHİT ARSLAN ABD'YE Mİ GİTTİ

AKP'nin Öcalan üzerinden Kürt oyu devşirmeye çalıştığını ifade eden Yurter Özcan, “Bundan sonra Kürt seçmeni yanına çektirmek için ABD üzerinden Kandil'e ateşkes ilan ettirilebilir, izleyicilerimiz bunu takip etsinler” dedi.

Yurter Özcan, Amerikan kaynaklarından yeni teyit ettiği bir bilgiyi aktardığını belirtirken, "Afrin’de bulunan 600’den fazla YPG’linin bulunduğu hapishaneden MİT ve Türkiye’nin desteklediği Suriyeli muhaliflerin kontrolünde olan ve şartların daha iyi olduğu başka bir hapishaneye nakliye edildiğini" ifade etti.

Yurter Özcan ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “gölge adamı”olarak bilinen eski danışmanlarından AKP Ankara Milletvekili Mücahit Arslan'ın bizzat Erdoğan'ın birtakım temaslar için ABD'ye gönderdiğini iddia etti. Özcan, şunları söyledi:
"Berat Albayrak ziyaretinden sonra Tayyip Bey durum tespiti yaptırmak için Mücahit Arslan’ı Washington’a yolladı. Arslan’ın yaptığı temasların birçoğu büyükelçiliğin dışında bırakıldığı temaslar. Bakanlığa gittiğinde ya da diğer resmi kurumlara gittiğinde tercüman dışında başka kimsenin olmadığı temaslar. Berat Albayrak’tan ve Hulusi akar’dan sonra gerçekten ne var ne yok onun fotoğrafını çekmek amaçlı... Mücahit Arslan'dan aldığı bilgilerle Tayyip Bey bazı hamleler yapıyor olabilir. Ama zaman dar, bu büyük pazarlığı kotarabilecek mi, emin değilim. 7 Haziran-1 Kasım arasında da Kürt aşiretleri için devreye girmişti. Mücahit Arslan'ın kimliği, babasının AK Parti kurucusu olduğu ve bölgedeki etkisi düşünülürse seçim için bir şeyler konuşulduğu anlaşılıyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ