İşte Kılıçdaroğlu’nun masasındaki anket

Gündem 11 Şubat 2020 20:54
Videoyu Aç İşte Kılıçdaroğlu’nun masasındaki anket
A
a

İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun masasındaki anket

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulan çalışmada çalışmada, yurttaşların yüzde 56’sının aileleriyle birlikte “ekonomik kriz”, “zamlar”, “faturalar” ve “geçim derdini” konuştuğu belirlenirken, yurttaşlar çözülmesi gereken en acil sorun olarak da yüzde 48 oranıyla işsizliği, yüzde 39 oranıyla da ekonomik krizi görüyor.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, söz konusu çalışmada ortaya çıkan sonuçlar şöyle:

“EN ACİL SORUN EKONOMİ”

Çalışma kapsamında vatandaşlar Türkiye’nin çözülmesi gereken en acil sorunları olarak ekonomik sorunları görüyor. Buna göre ilk üçte işsizlik yüzde 48 oranıyla, ekonomik kriz yüzde 37 oranıyla, hayal pahalılığı ise yüzde 36 oranıyla en acil çözülmesi gereken sorunlar olarak sıralanıyor. Çalışmaya göre; Suriyeli sığınmacılar yüzde 21 oranıyla 4. sırada geliyor. Suriyeli sığınmacıların ardından vatandaşların acil olarak çözülmesi gerektiğini belirten konular sırasıyla terör, adaletsizlik, eğitim, kadın cinayetleri, emeklilikte yaşa takılanlar ve sağlık olarak sıralanıyor.

VATANDAŞ EN ÇOK HANGİ KONULARI KONUŞUYOR?

Çalışmada, “Siz, aileniz ve çevreniz bu ay en çok hangi konularda konuşuyorsunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 56’sı “Ekonomik kriz, zamlar, faturalar ve geçim derdi” yanıtını veriyor. En çok konuşulan konularda ikinci sırada ise yüzde 14 oranıyla işsizlik yer alıyor. Buna göre vatandaşların son bir aydır konuştuğu konuların neredeyse yüzde 70’ini ekonomik konular oluşturuyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ