İşte kültür farkı: İngiltere'yi Çankırılı biri yönetecek!

Gündem 24 Mayıs 2019 23:53
Videoyu Aç İşte kültür farkı: İngiltere'yi Çankırılı biri yönetecek!
A
a

İşte kültür farkı: İngiltere'yi Çankırılı biri yönetecek! İngilizler 'Osmanlı bizi ele geçirdi, Türkler bizi yok edecek' naraları atmıyor!

Theresa May'in istifasının ardından boşalan koltuk için adı geçen en güçlü isim, kökeni Çankırı Kalfat'a dayanan "Osmanlıyım" diyen Boris Johnson.
İngiliz iktidar partisinin yeni lideri olmak için adaylar da lobi çalışmalarına başladı.

Muhafazakar Parti kurallarına göre lider adayları, öncelikle milletvekillerinin yapacağı oylamada ikiye indiriliyor. Son iki adaydan biri, partinin yaklaşık 125 bin üyesinin oylarıyla lider seçiliyor.

BORIS JOHNSON BİR ADIM ÖNDE

Eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson, May’in boşaltacağı koltuk için en güçlü aday olarak görünüyor. Ülkenin AB’den ayrılması için yürütülen kampanyanın da liderleri arasında yer alan Johnson, temmuz ayında May’in Brexit politikasını eleştirerek istifa etmişti.

Ülkenin AB’den gerekirse anlaşmasız bir şekilde ayrılmasını savunan Johnson’a en büyük desteği, parti tabanı veriyor. Milletvekilleri arasında bugüne kadar yeterli desteği sağlayamayan Johnson’ın, partinin oyunun anketlerde dramatik oranda düşmesi nedeniyle bu engeli de aşabileceği belirtiliyor.

Aşırı sağcı Nigel Farage'ın kurduğu Brexit Partisi'nin anketlerde gördüğü rağbet de Johnson'ın şansını artırıyor. Johnson, Muhafazakar Parti'nin seçmen tabanını ele geçiren Farage'a karşı partiyi savunabilecek en güçlü isim olarak görülüyor.

KÜLTÜR FARKI!
Türkiye'de bir belediye başkanının ''Türk mü, Rum mu'' tartışmaları sürerken, İngiltere'yi yönetecek olan ismin kendisine ''Osmanlıyım'' demesine rağmen İngilizlerden tepki gelmemesi diikat çekti.

1000
icon
Portakal 25 Mayıs 2019 02:27

Osmanlıyı da İngilizler yönetiyordu sorun yok Anadoluyu biz kendimiz yonetiriz işallah burada ismi Ahmet Mehmet Hasan vs ama milleti ermeni Yahudi rum olanlar yönetiyor

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR