İşte Saadet Partisi'nin oy oranı! Kılıçdaroğlu'ndan yorum...

SP 16 Nisan 2018 14:06
Videoyu Aç İşte Saadet Partisi'nin oy oranı! Kılıçdaroğlu'ndan yorum...
A
a

İşte Saadet Partisi'nin oy oranı! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'saadet' yorumu...

2019 seçimlerine kısa bir zaman kala araştırma şirketleri vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. Partiler ise seçimlerde ne kadar oy alacaklarını tahmin etmek için anketlere ihtiyaç duyuyor.

Son olarak Saadet Partisi’nin yapılan anketlerin ardından açıklandı.

Saadet Partisi’nin oy oranı yüzde 5’e yaklaşırken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ise yüzde 10’u geçtiği belirtildi.

Karamollaoğlu'nun bu gelişmeler için, "Bizi ümitlendiriyor" değerlendirmesi yaptığı belirtiliyor.

İttifak gündeminin ana unsurlarından biri olan Saadet Partisi (SP), kamuoyu araştırma şirketlerinin sonuçlarını dikkatle izliyor. Parti yetkilileri, SP’nin oy oranının yüzde 5’e yaklaştığını, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na olan ilginin ise yüzde 10’u geçtiğini not ediyor. En son 2009 yerel seçimlerinde yakalanan yüzde 5’lik oy oranının, Karamollaoğlu’na gösterilen yüzde 10’luk ilgiye yaklaşmasının zaman alacağını, ancak “adalet ve hakkaniyet” söyleminin sürdürülmesine bağlı olduğuna dikkat çeken SP’liler; partinin üye sayısının ise son iki ayda yaklaşık 20 bin arttığına dikkat çekiyor.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Recai Kutan’ın genel başkanlığında 2004 yerel seçimlerinde yüzde 4’ü geçen parti; “Harun Gibi Gelip Karun Gibi Gitmeyeceğiz” sözleri ile gündeme gelen Numan Kurtulmuş’un genel başkanlığındaki 2009 yerel seçimlerinde, genel seçimlere göre oyunu yaklaşık yüzde 90 arttırarak yüzde 5.13’ü yakalamıştı. 2011 genel seçimlerinde yüzde 1.27 oy çıkaran SP, Büyük Birlik Partisi ile birlikte girdiği 7 Haziran genel seçimlerinde de 2.06’yı görmüştü. Ancak parti 1 Kasım seçimlerinde 0.68’e kadar gerilemişti.

"BU BİZİ ÜMİTLENDİRİYOR"

Kamuoyu araştırma şirketleri 2019 seçimlerine daha uzun bire süre olmasına karşın değerlendirmelerini partilerle paylaşıyor. Edinilen bilgiye göre SP yönetimi, henüz özel bir anket yaptırmasa da anket sonuçlarını takip ediyor. SP Genel Başkanı Karamollaoğlu da “Gelişmeleri görüyoruz. Bu bizi ümitlendiriyor” değerlendirmesi yapıyor.

Karamollaoğlu’nun kongrelerini tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaretlerinin ise 1 hafta, 10 gün içinde gerçekleşebileceği belirtiliyor.
CHP LİDERİNDEN 'SAADET' YORUMU:
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun açıklamaları ve ortaya koyduğu görüşler için “Türkiye’nin sorunlarını sağlıklı analiz ediyor. İktidarın, sorunların kaynağı olduğunu da gösteriyor” dedi. Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun ilkelerle siyaset oluşturmanın doğru olacağını söylemesini de hatırlatıyor: “Bu, gelecek açısından, ortak yola çıkarken ileride bir olumsuz tabloya sebebiyet vermemesi açısından önemli.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ