İşte taşerona yapılan zulüm: ''CHP'liyim'' dedi işten atıldı!

Gündem 6 Mayıs 2018 11:59
Videoyu Aç İşte taşerona yapılan zulüm: ''CHP'liyim'' dedi işten atıldı!
A
a

İşte taşerona yapılan AKP ve MHP zulmü: ''CHP'liyim'' dedi işten atıldı!

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’ndeki işinden çıkarılan taşeron işçi Kenan Güngördü (39), 20 gündür direnişte. Güngördü, Belediye önünde oturma eylemi yapıyor.

21 yıldır kamuda taşeron olarak çalışan Güngördü, “Taşerona ‘müjde müjde’ dediler. Mülakata girdik. Tüm ailemizin sabıka kaydını sunduk. Mülakattan sonra asılan başarı listesinde ismim vardı. 3 Nisan’da 11 kişi, işimize son verildi. Emniyet arşiv soruşturmasını gerekçe gösterdiler. Kıdem yok. Tazminat yok. Fişleyip atıyorlar” diye belirtti.

"HEMEN İŞTEN ATILIYOR"

Cumhuriyet'ten İlayda Kaya'nın haberine göre, Güngördü’nün babası yüzde 83 engelli raporu olan bir Alzheimer hastası. Babasının ilaçlarını hazırladıktan sonra evden çıkıp belediye önüne gidiyor. Artık, babasının emekli maaşıyla geçinmek zorundalar...

Güngördü, satın aldıkları evin aylık 1500 TL taksidini ödemekte zorlanacaklarını belirtti. Güngördü, işinden muhalif bir aileye mensup olduğu ya da Hak İş’e üye olmadığı için çıkarılmış olabileceğini ifade etti. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Maltepe’de düzenlenen mitingde, ortak basın açıklamasını okuyan Güngördü, sendikaların kendisine söz hakkı vermesinden mutluluk duyduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Ziyaretime de geldiler. DEVİŞ’ten fişlemeye takılmamak için istifa ettim ama muhalif olduğum biliniyordu. Ben yıllarca birçok hükümetle çalıştım. Ama hiçbir zaman bu kadar ayrıma tutulmadım. Çalışanlardan biri çıkıp ben CHP’liyim diyemiyor. Hemen işten atılıyor”

"BANA SUÇUMU SÖYLE"

Güngördü, 15 gün boyunca uğraşsa da Zeytinburnu Belediye Başkanı’yla görüşememiş, “Gel diyalog kur. Gel benimle konuş. Gel ‘hırsızsın de. Ama bana suçumu söyle’ dedim ama gelmedi, görüşmedi” dedi.

Kararlılığını haklılığından aldığını vurgulayan Güngördü, “Eylem sırasında tepki gösteren de oluyor. Bir pankartım vardı. ‘Niye onu astın, niye üstünde ‘Allah’ yazdın’ diye saldırıya uğradım. Pankartta “Mazlumların ahının Allah hesabını sorar” yazıyordu. Daha önce Cuma namazında çıkan bir kişininin saldırısına uğradım. Mahkeme sonunda işime iade edilmezsem bedenimi ölüme yatıracağım” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ