İstifa söylentilerinin ardından Gökçek ilk kez konuştu

Gündem 3 Ekim 2017 22:40
Videoyu Aç İstifa söylentilerinin ardından Gökçek ilk kez konuştu
A
a

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek İstifası istendi iddialarının ardından ilk kez açıklamalarda bulundu

Son günlerde AKP’li belediyelerde yaşanan istifalar sonrası, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’inde istifa haberleri medyada dolaşmaya ve hakkında açıklamalar yapılmaya başlandı. Bu durum karşısında sessiz kalan Gökçek, sonunda sessizliğini bozarak istifa iddialarına cevap verdi

İLK KEZ KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiği iddialarıyla ilgili olarak “Şu an böyle bir şey yok ama olmayacağı anlamına gelmez” demişti. Bu açıklamanın ardından Melih Gökçek Milat gazetesine konuştu.

“ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR”

Gökçek şunları söyledi: Şer odaklarının fitne çabalarına asla pirim vermeyeceğiz. Öyle bir hava meydana getiriyorlar ki her söylediğinizi bir yerlere çekerek algı operasyonu yapıyorlar. Şunu söylemek isterim ki Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak ümmetin her ferdinin görevidir. Çünkü sayın Erdoğan sadece Türkiye’nin değil ümmetin Lideri’dir. Fitne peşinde olanlar boşa uğraşırlar.”

ERDOĞAN’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek’in istifasının istendiği yönündeki iddialara ilişkin olarak, “Herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire… Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu” demişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ