İYİ Parti'de, Koray Aydın'ın bir pankartı tartışma konusu oldu...

İYİ Parti 21 Şubat 2019 19:08
Videoyu Aç İYİ Parti'de, Koray Aydın'ın bir pankartı tartışma konusu oldu...
A
a

İYİ Parti'yi karıştıran pankart! Koray Aydın ne yapmaya çalışıyor?

Mersin İl Başkanlığı heyetinin aday listelerini YSK’ya zamanında teslim etmemesi üzerine YSK, İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ın adaylığını kabul etmemiş, bu durum İYİ Parti'de kriz yaratmıştı.

"RUH HALİNİ TEK BİR PANKART FAZLASIYLA ANLATMIYOR MU"

Yeniçağ gazetesinin sahibi İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, sosyal medya hesabından, tartışmaya dair dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Çelik şunları kaydetti:

“Öyle bir benlik ki...

Kibir mi? Kompleks mi? Algı oluşturmak mı? Saygısızlık mı? Veya başka bir şey mi? Adını siz koyun...

Sayın Koray Aydın'ın 24 Haziran 2018 seçim kampanyasında kullandığı yüzlerce pankarttan biri...
Pankartın üst kısmında Sayın Koray Aydın'ın fotoğrafı ve ismi...

Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Meral Akşener'in fotoğrafı ise pankartın alt kısmına konulmaya layık görülmüş. Üstelik ismi ve Cumhurbaşkanı adayımız olduğu da belirtilmeye lüzum duyulmamış.

Belki de yüzlerce sayfa yazıyla ifade edilemeyecek bu anlayışın ruh halini, tek bir pankart fazlasıyla anlatmıyor mu?

Başka bir yoruma gerek var mı?”

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu ise, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz'ın, İYİ Parti teşkilatının listeleri geç teslim etmesi nedeniyle aday olamamasına dair, "İYİ Parti ve ihanet" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 

"'İhanet' dediğiniz Mersin skandalının tek sorumlusu vardır o da Genel Başkan Yardımcınız ve İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dır" diyen Uğuroğlu, "Hemen istifa etmesi ya da görevden alınması gerekir ki açık ve net söyleyeyim parti teşkilatlarındaki dağınıklık da ortadan kalkacaktır" diye ifade etti.

Orhan Uğuroğlu'nun yazısı şu şekilde:

"MHP Genel Başkanlık yarışında ve İYİ Parti'yi kurma aşamasında müthiş bir demokrasi mücadelesi veren Meral Akşener kimsenin gözünün yaşına bakmamalıydı.

İYİ Parti kurulurken baktım ki bir çok kişi, 'Merkez Parti olmayı hedefliyorsunuz sakın teşkilat başkanlığını Koray Bey'e vermeyin' diyor.

Teşkilatları kurdukça İYİ Parti'nin merkez parti olarak ANAP'lıları, DYP'lileri, CHP'lileri, AKP'lileri kucaklayacak yerde daha dar bir alana dayandırıldığını gördük.

Daha MHP'den ümidini kesmediğin günlerde Ankara'da bir otelde Türkiyem TV canlı yayını bitince, hatta daha sonra kendisini destekleyenlerle aynı otelde yaptığı toplantıda da Meral Hanım'a şunları söyledim:

'Gazeteci olarak gözlemim şu ki, Türk siyasetinin en büyük boşluğu merkez parti olmamasıdır. Son seçimlerde oy kullanmayan büyük kesimler, alternatif olmadığı için AKP'ye oy veren ANAP'lılar, DYP'liler, dedelerinden kalan, 'sola oy verirsem elim kırılsın' diyenleri kucaklayacak merkez parti kurmalısınız.

Merkez Parti, Türk halkı için umut olmalı hatta bu da yetmez, iktidar alternatifi olmalı ki Özal'ın 4 eğilimi kucakladığı gibi kucaklayacak bir partiye lider olmalısınız.'

İYİ Parti'yi kurar kurmaz tüm itirazları bir kenara bırakıp teşkilatları Koray Aydın'a bağladınız.

Erken Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi 24 Haziran'a alınınca İYİ Parti için iki ayrı hedef ortaya çıktı.

Meral Akşener Cumhurbaşkanlığına aday gösterilip yollara düşünce İYİ Parti tamamen Koray Aydın'a kaldı.

Genel Merkez yöneticileri Koray Aydın başta olmak üzere milletvekili olma yarışına girince Meral Hanım'ı Cumhurbaşkanlığı seçiminde yalnız bıraktılar.

O kadar ki şu afişe bakar mısın?
24 Haziran seçiminde afişlere, panolara asılan şu afişte üstte Ankara Milletvekili adayı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın altta ise İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener...

Koray Aydın'ın adı var, Meral Akşener'in adı yok.

Bu mudur siyaset, bu mudur lidere bağlılık, bu mudur siyasi etik, bu mudur güvendiğin ve partiyi teslim ettiğin zihniyet?

***

24 Haziran'da Akşener'in Cumhurbaşkanlığı oyunun yüzde 7,3'de kalmasının, İYİ Parti oyunun yüzde 10 olmasının nedeni başta Koray Aydın'ın kurduğu teşkilatların milletvekili seçimine ağırlık vermesi ve Akşener'i yalnız bırakmalarıdır.

Milletvekili listeleri açıklandığında görüldü ki çok büyük hatalar var. Örneğin Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu ve Sözcü Yazarı Ayşe Sucu seçilemeyecek yerlere konuldular.

MHP içinde birlikte mücadele ederek İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren yanında olan Kurucu Üyeler Yusuf Halaçoğlu ile birlikte Nevzat Bor ve Özcan Yeniçeri Afyonkarahisar depremi sonrası ortak basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiler.

Afyonkarahisar depreminden sonra tüm teşkilatları yenileme kararı aldınız.

İYİ Parti teşkilatlarını Koray Aydın'a bir kez yetmedi ikinci kez de kurdurdunuz.

Şimdi İYİ Parti'de yaşanan ve İsmail Küçükkaya'ya söylediğiniz, 'ihanete uğradık, bizi içeriden vurdular' sözüne yani Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın saat 17.00'den önce adaylık başvurusunun yapılamaması konusuna gelelim.

Yani yüzde 99 kazanılacak bir büyükşehirde aday gösterilmemesinin sorumlusuna.

'İhanet' dediğiniz Mersin skandalının tek sorumlusu vardır o da Genel Başkan Yardımcınız ve İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dır.

Hemen istifa etmesi ya da görevden alınması gerekir ki açık ve net söyleyeyim parti teşkilatlarındaki dağınıklık da ortadan kalkacaktır.

Ve Merkez Parti olmak için eğer yerine 4 eğilimi kucaklayacak birisi atanacak olursa İYİ Parti'nin iyi günlere gitmesi de sağlanacaktır.

Dağınıklık nedir diye soracak olursanız bir gazeteci olarak gördüklerimi de yazayım:

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ anayasayı çiğneyen TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın yemeğini protesto edeceğini açıklayınca İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ı arayarak sordum:

İYİ Parti Meclis grubu da bu protestoya katılacak mı?

Türkkan, 'Hayır, vakti uygun olan arkadaşlarımız katılacak' dedi.

Genel Merkez'de Genel Başkan Yardımcısı ayrı karar alıyor, Meclis Grup Başkan Vekili ayrı karar alıyor.

Meral Hanım, 31 Mart yerel seçimlerine haftalar kala masaya yumruğu vurmalı ve İYİ Parti'yi, iyi bir yola acilen sokmalısınız ki teşkilatlar yeni bir heyecan ile Millet İttifakı'na büyük destek versinler."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR