İYİ Parti'de 'Saray' isyanı! 'Bizde mi yancı olduk?'

Gündem 1 Eylül 2018 17:02
Videoyu Aç İYİ Parti'de 'Saray' isyanı! 'Bizde mi yancı olduk?'
A
a

İYİ Parti'de Akşener'in Saray ziyaretine isyan! 'Bizde mi yancı olduk?'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve partililerinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan himayesinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna katılması parti tabanında bazı tartışmalara yol açtı.

Akşener'in 'Geçmişimizde saray yancılığı hiç yok' ifadelerini anımsatan partililer, resepsiyon görüntülerini eleştirerek Akşener’in bu hamlesini, 'Meşrulaşma adımı' olarak değerlendirdi.

Resepsiyona Akşener ve ekibinin tam kadro katılacağının duyurulmasına karşın parti yönetimindeki 'Davetli fireleri', tepkinin daha da büyüyeceği değerlendirmesine neden oldu. Parti içerisindeki tepkilere karşılık İYİ Parti yönetiminin Saray'a gidişi, Başkanlık Divanı kararı olarak savunduğu öğrenildi.

Saray’daki törenlere katılımı değerlendiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Kavuncu, 'Biz bu kutuplaştırıcı atmosfere milli bayramların da ortak edilmesine karşıyız. Arkadaşlarımız da aldığımız bir kararın ardından dünkü etkinliklere katıldılar. Bizim Saray ve iktidara yönelik eleştirilerimizin dün de bugün de arkasındayız.  Bunun altında başka bir şey aramak doğru değil' dedi.

'MUHALEFET PARTİLERİNİ BİLGİLENDİRİN'

Akşener, ekonomideki kötü gidiş ve dış politikadaki gelişmelere yönelik Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın muhalefet partilerine bilgi verilmesi için iktidara çağrıda bulundu. Akşener, iktidarın ekonomi istatistiklerini Sovyetler Birliği uygulamalarına benzeterek, 'Ekonomik duruma ilişkin olarak ortada uçuşan rakamlar ise iktidarın en güçlü olduğu alanın çarpıtılan istatistikler olduğunu ortaya koymaktadır. Gündemdeki sorunlar eğer bir ‘milli mücadele’ gerektirmekteyse alınması gerekecek tedbirlerin vüsatı AKP-MHP ittifakını aşmak durumundadır' dedi. Çavuşoğlu ile Albayrak’a 'muhalefet partilerini topluca bilgilendirin' çağrısı yaptı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ