İYİ Parti'den çok sert çıkış: Sahtekar, rüşvetçi ve düzenbazların...

Gündem 1 Aralık 2017 17:01
Videoyu Aç İYİ Parti'den çok sert çıkış: Sahtekar, rüşvetçi ve düzenbazların...
A
a

''Türk Milleti'ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz..." ifadeleri dikkat çekti.

İYİ Parti, ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab davasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yayınladı. 

Milli çıkarların Reza Zarrab ve benzeri isimler üzerinden korunamayacağına dikkat çekilen açıklamada, "Ülkelerin millî çıkarları ve devlet sırları, illegal yöntemlerle çalışan Reza Zarrab gibi uluslararası bir kaçakçıya teslim edilemez" ifadeleri kullanıldı.

İYİ Parti'nin resmi sosyal medya hesabından şu açıklamalar yapıldı:

Türkiye Cumhuriyeti millî çıkarları doğrultusunda elbette tüm dünya ülkeleriyle temas kuracak, alışveriş yapacaktır. Ama bu, kesinlikle hem iç hukukumuza, hem de uluslararası hukuka riayet ederek yapılmalıdır.

Millî çıkarlar Reza Zarrab ve benzeri adamlar üzerinden hukuk ve ahlak dışı işler yaparak korunamaz. Ülkelerin millî çıkarları ve devlet sırları, illegal yöntemlerle çalışan Reza Zarrab gibi uluslararası bir kaçakçıya teslim edilemez.

Devlet işlerini yürütme kamuflajı altında rüşvet yiyenler, yedirenler ve ona sessiz kalanlar Reza Zarrab’dan farklı değildir. Bu nedenle AK Parti iktidarlarının ve onların bakanlarının utanç verici yöntemlerle iş yaptıkları Reza Zarrab, Türkiye’nin millî meselesi değildir.

İktidarın kendini koruma adına Türk Milleti'ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz. Mali sonuçlarının da milletimize fatura edilmesini İYİ Parti olarak kabul etmiyor ve bir kez daha ekonomi yönetimini tedbir almaları konusunda uyarıyoruz.

 

1000
icon
Erdoğan Örge 2 Aralık 2017 15:31

İyi parti açıklamasını bir hayli geç yaptı neden

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ