İYİ Parti'den İdris Naim Şahin için son karar

Gündem 14 Şubat 2019 19:12
Videoyu Aç İYİ Parti'den İdris Naim Şahin için son karar
A
a

İYİ Parti’de ilk istifa geldi. Öte yandan, İYİ Parti'den İdris Naim Şahin konusunda geri adım geldi...

İYİ Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde, Ordu’da FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i aday göstermesi büyük tepki topladı. Tepkiler sonrasında İYİ Parti Şahin’in adaylığında geri adım attı.

Öyle ki Şahin’in adaylığı, partinin önemli isimlerinden Ümit Özdağ ve Aytun Çıray’ın itirazlarına rağmen kesinleşmişti.

İSTİFA GELDİ

İdris Naim Şahin’in Ordu’dan aday yapılmasının ardından İYİ Parti’de ilk istifa geldi.

FETÖ’nün kumpaslarına uğramış olan Kozmik Oda aramasında bilirkişi olarak görev yapan Umut Barış Erdoğan, kurucuları arasında olduğu İYİ Parti’den istifa etti.  

İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alan, FETÖ kumpaslarına uğrayan isimlerden bazıları, 24 Haziran seçimlerinden sonra istifa etmişti.

GERİ ADIM...

Öte yandan, Haber Ayyıldız’ın parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre ise, İYİ Parti'den İdris Naim Şahin konusunda geri adım geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu’nun yaptığı açıklamada, “Zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Son bir kaç gündür kamuoyunu meşgul eden bazı tartışmalara son vermek amacıyla bir açıklama yapmak mecburiyeti hasıl olmuştur.

Bilindiği gibi İyi Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili olarak, gerek il ve ilçe teşkilatlarımızın ve gerekse Ordu halkının yoğun talepleri söz konusuydu.

Halkın ve partimizin bu beklentisini kendisine iletmek üzere Sayın İdris Naim Şahin’e çeşitli ziyaretlerde bulundum. Bizleri son derece nazik bir biçimde karşılayarak görüş ve düşüncelerini paylaştı. Hatta genel merkezimize iade-i ziyarette bulunarak Sayın Genel Başkanımızla da görüştüler. Bende iki İçişleri eski bakanının sohbetinden ve tecrübelerinden istifade edebilmek imkanına sahip oldum.

Öncelikle belirmek isterim ki; Sayın İdris Naim Şahin teklifimize başlangıç itibariyle olumlu yaklaştı. Ancak zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı.

Sürecin en başından itibaren gösterdiği nezaket ve hoşgörü için kendisine müteşekkir olduğumu ifade eder, saygılar sunarım.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ