İYİ Parti’nin madencilerle kucaklaşmasına AKP engeli

İYİ Parti 4 Aralık 2017 19:13
Videoyu Aç İYİ Parti’nin madencilerle kucaklaşmasına AKP engeli
A
a

İYİ Parti heyetinin T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı emriyle madenlere girişi engellendi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ersağun Yücel, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu. İYİ Parti Kurucu Üyesi Devlet Eski Bakanı Aydın Tümen, İYİ Parti Kurucu Üyesi İlay Aksoy ve İYİ Parti Kurucu Üyesi Gazeteci Vedat Yenerer, İYİ Parti Zonguldak Başkanı Ragıp Bayraktar, İYİ Parti Düzce Başkanı Ercan Katırcıoğlu, İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan’ın aralarında bulunduğu kalabalık parti heyeti günün anlam ve önemine binaen maden işçilerini ziyaret etmek istedi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bugün (4 Aralık 2017) öğle saatlerinde giden İYİ Parti heyeti maden işçileriyle görüşmek için uygun görülen maden ocağına girmek istediklerini belirtti. Bu istek üzerine önce izin alınması gerektiği söylenerek görüşme talebi ertelendi.
Ancak İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun ısrarı üzerine “Biz maden ocağına girmek istiyoruz, gereken izni rica ediyoruz”demesi üzerine saat 16.00’ya kadar izin alınacağı vaadi ile heyeti gönderdiler. Saat 16.00’da maden ocağına girebilmek için hareken geçen heyetin bakanlıktan izin çıkmadı denilerek madencilerle görüşme isteği reddedildi. Bunun üzerine bir açıklama yapan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, “Dünya Madenciler Günü’nde işçilerle iş yerleri olan ocaklarda buluşmamızın engellenmesini kabul etmemiz mümkün değil” dedi. 

KAYNAK:HABERAYYILDIZ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ