İzmir'in Atatürk Lisesi'nden Bilal Erdoğan'ın vakfına tepki

Gündem 7 Ağustos 2017 10:02
Videoyu Aç İzmir'in Atatürk Lisesi'nden Bilal Erdoğan'ın vakfına tepki
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) tahsis edilmesine, İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği sert çıktı.

İzmir Atatürk Lisesi’nin dersliklerinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu  Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) tahsis edilmesine, İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği sert çıktı.

1888 yılında eğitim ve öğretim etkinliğine başlayan İzmir’in en köklü okullarından olan İzmir Atatürk Lisesi’nde, TÜGVA’nın “ders” adı altında İslami eğitim faaliyetlerine başlaması iddiaları üzerine açıklama yapan İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği, “Atatürk ilke ve inkılaplarını hiçe sayan, tarihi boyunca Kuvayı Milliyecilerin, devrimcilerin yetiştiği bir ilim ve irfan yuvasında böylesi bir faaliyeti her ne şartta olursa olsun kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir” dedi.

İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği’nin yaptığı açıklama şöyle:

"Değerli Mezunlarımız,

Bazı basın kuruluşlarında ve Sosyal medyada paylaşıldığı ve iddia edildiği şekliyle Laik ve Demokratik eğitim Sistemimize aykırı, Okulumuzun Kapısında adını taşıdığımız, sınıflarında ve ruhunda gururla yaşattığımız Atatürk ilke ve inkılaplarını hiçe sayan, tarihi boyunca Kuvayı Milliyecilerin, devrimcilerin yetiştiği bir ilim ve irfan yuvasında böylesi bir faaliyeti her ne şartta olursa olsun kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. Konu ile ilgili yasal çerçeveler dahilinde tüm girişimler gerçekleştirilecek ve tüm mezunlarımız bilgilendirilecektir.

Camiamıza ve Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

1000
icon
temel sarıca 7 Ağustos 2017 10:58

Babasının sesini bile algılama güçlüğü çeken birinin başında olduğu vakfa devredilen,Cumhuriyet tarihinin en saygın ve ülkeye milyonlarca değerli insan yetiştiren türkiyenin gözbebeği Atatürk lisesi mezunu arkadaşlarımızı ve halen okumakta olan ve cumhuriyet aşığı,Atatürk ilke ve inkilaplarına gönülden bağlı gençliği tepki göstermeye ve bu bağnaz düşüncenin Güzel izmirimize bulaşmaması için mücadeleye çağırıyoruz.İzmir yobazlığa teslim olmamalı.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ