Kabe'deki kavganın nedeni Erdoğan duası mı

Gündem 29 Nisan 2017 11:29
Videoyu Aç Kabe'deki kavganın nedeni Erdoğan duası mı
A
a

Umre yapmak üzere Mekke'ye giden Fatih Medreseleri üyeleri ile KIYAMDER’in kavgasında 8 kişinin yaralandığı ifade edildi...

İsmailağa Cemaati’ne bağlı iki farklı grup Mekke’de birbirine girdi. Umre yapmak üzere Mekke'ye giden Fatih Medreseleri üyeleri ile KIYAMDER’in kavgasında 8 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Kavganın ardından yaralılar İstanbul'a gönderilirken Fatih Medreseleri'nin sosyal medya hesabından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İddiaya göre Fatih Medreseleri Vakfı Başkanı Masum Bayraktar'a ve beraberindekilere yönelik saldırı, 16 Nisan sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dua ettikleri için oldu.

Fatih Medreseleri son yaptığı açıklamada da yine KIYAMDER'i suçladı. Fatih Medreseleri'nin açıklamasında saldırıya ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

"KIYAM-DER yetkililerinin Türkiye’de kimse bizden Hesap Soramaz diyerek otel odalarına kadar Umrecileri sözlü tacizlerde bulunarak takip ettiğini ifade eden Beytullah’taki darp mağdurları ifadelerinde, 'Saldırganların 25 Nisan akşamı planlı bir şekilde otel önünde bekleyerek saldırı yaptıklarını' anlattılar."

KIYAMDER: TÜRLÜ YALANLARLA...
 

Açıklamanın devamında şunlar dile getirildi:

"Kutsal topraklarda dahi fitne eteşini körüklemekten geri durmayan Masum bayraktar ve müntesipleri kirli hesapları uğruna kendilerinden beklendiği gibi hiç bir zaman tasvip etmediğimiz görüntüler oluşmasına sebebiyet vermişlerdir. Yaptığımız araştırmalar ve elde ettiğimiz deliller neticesinde Masum Bayraktar ve müntesiplerinin mağdur edebiyatı yaparak türlü yalanlarla yoğun bir şekilde algı operasyonlarına devam ettikleri anlaşılmıştır. Üstadımız Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhu) Hazretleri ve camiamızla hiç bir ilgisi bulunmayan Masum Bayraktar ve müntesiplerinin genelde camiamız, özelde derneğimiz ile ilgili yaptıkları yayın ve algı operasyonlarına itibar edilmemesi gerektiğini kamuoyuna arz ederiz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ