Kadınlar ayakta! Polisten çok sert müdahale: Plastik mermi...

Gündem 8 Mart 2019 23:00
Videoyu Aç Kadınlar ayakta! Polisten çok sert müdahale: Plastik mermi...
A
a

Kadınlar ayakta! AKP'nin normal gösterilere bile izin vermeyen Polisinden çok sert müdahale: Plastik mermi...

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar  Günü'nde Feminist Gece Yürüyüşü İstiklal Caddesi’nde başladı. Binlerce kadın "Korkmuyoruz, susmuyoruz, itaat etmiyoruz" sloganıyla Beyoğlu'nda bir araya geldi. Polis bir süre sonra toplananlara müdahale etti ve kadınları biber gazıyla birlikte iterek uzaklaştırdı. Zambak Sokak önünde barikat kuran polis, biber gazı ve yere sıkılan plastik mermilerle yürüyüşe müdahale ederek kadınları üç ayrı gruba böldü.

İstanbul çevik kuvvet ekipleri İstiklal caddesine girmek isteyen kadınlara izin vermedi. 

İstiklal Caddesi'ne girmesi gereken bir ambulans nedeniyle polis bariyeri açıldı. Kadınların caddeye girmeye çalışmasının ardından bariyer güvenlik güçlerince yeniden kapatıldı.

Fransız Kültür Merkezi önünde, "Polis yolu aç, bu sokaklar bizim" sloganları atıldı. Emniyet güçlerinin amirleri, meslektaşlarını yaşanabilecek arbedelere karşı uyardı.
Kadınların yürüyüş düzenleyeceği çağrıları üzerine Taksim'de geniş güvenlik önlemleri alınmıştı.

Taksim Metro İstasyonu giriş ve çıkışlara kapatıldı. Taksim ve İstiklal Caddesi'ne çıkan yollarda polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Çevik kuvvet ekipleri de Gezi Parkı'nda bekletiliyor. Özel harekat polislerinin de bazı binaların çatılarında bekletildiği görüldü.İŞTE O ANLAR:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ