Karamollaoğlu: Millet ayağa kalkarsa AKP'nin esamesi okunmaz

Gündem 10 Nisan 2019 18:41
Videoyu Aç Karamollaoğlu: Millet ayağa kalkarsa AKP'nin esamesi okunmaz
A
a

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu: Millet ayağa kalkarsa AKP'nin esamesi okunmaz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "hiç kimse çıkıp 14 bin oyla çıkıp seçimi kazandım demesin" açıklamasına sert tepki gösterdi. Karamollaoğlu Erdoğan'ı "Bu bir parti meselesi değildir." sözleriyle eleştirdi

Partisinin haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyareti öncesi İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı "Hiç kimse çıkıp 14 bin oyla çıkıp seçimi kazandım demesin" açıklamasını "Bu bir parti meselesi değildir, adalet meselesidir." diyerek eleştirdi.

"Bu seçimde bağımsız bir tavır takınan tek bir devlet yetkilisi olmamıştır." açıklamasında bulunan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Seçim sonuçları noktasında karar verecek olan yetkili merci Yüksek Seçim Kuruludur. İçişleri Bakanı devreye girerse, seçimlere şaibe karıştığı algısı anlaşılır. Yüksek Seçim Kurulu üzerinde ciddi bir psikolojik baskı oluşturulmak isteniyor. Artık Türkiye’de seçime giderken bağımsız olacağına inandığımız İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı ve Ulaştırma Bakanı ne yazık ki kalmadı.

"BU BİR PARTİ MESELESİ DEĞİLDİR, ADALET MESELESİDİR"

Sayın Erdoğan, 'hiç kimse çıkıp 14 bin oyla çıkıp seçimi kazandım demesin' dedi. İster 14 bin oy alsın, ister 14 oy alsın kim fazla oy alırsa o seçimi kazanır. Bu bir parti meselesi değildir, adalet meselesidir."

BÜYÜKÇEKMECE TEPKİSİ
Büyükçekmece'de halk üzerinde baskı uygulayan AKP'ye sert sözlerle yüklenen Karamollaoğlu, milletin sinmeyeceğini vurgulayarak  ''Bu millet ayağa kalkarsa sizin esameniz okunmaz'' dedi.

İŞTE O TOPLANTININ İLGİLİ KISMI:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ