Kararı kim verdi? Alınan karardan Erdoğan'da rahatsız olmuş!

Gündem 12 Nisan 2020 16:45
Videoyu Aç Kararı kim verdi? Alınan karardan Erdoğan'da rahatsız olmuş!
A
a

Bu ülkeyi AKP yönetmiyor mu? dedirten haber...Alınan karardan Erdoğan'da rahatsız olmuş!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Sokağa çıkma yasağı kararının talimatını Erdoğan verdi' açıklamasının ardından sokağa çıkan vatandaşların görüntüleri kamuoyunda büyük tepki çektmişti.

Gelen eleştirilerde hedef tahtasına oturtulan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili Milliyet gazetesi devre sokularak "Kaynaklar, bu sürede ortaya çıkan koordinasyonsuzluğun başta Bilim Kurulu olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığında da rahatsızlığa yol açtığını kaydetti." ifadeleri ile bir haber yayınlandı.

İşte Milliyet Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan haber:

Önceki akşam Bilim Kurulu toplantısının ardından yapılan görüşmeler çerçevesinde 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Karar, kamuoyuna ilk olarak saat 21.44’te duyuruldu. Yapılan bu duyuruda sadece sokağa çıkma yasağı olduğu belirtilerek, uygulamaya ilişkin detaya yer verilmedi.

Yasağa ilişkin uygulamaların detaylarını içeren ikinci duyuru ise saat 22.45’te yani 61 dakika sonra yapıldı. Bu duyuruda fırınlar, su satıcıları, eczanelerin de aralarında olduğu bazı yerlerin açık olacağı bildirildi. İki duyuru arasındaki  1 saatlik süreçte, internet siteleri, TV kanalları ve sosyal medyada yasağın nasıl uygulanacağı, temel ihtiyaçların nasıl karşılanacağına ilişkin bir bilgiye rastlanılamaması vatandaştaki paniği daha da arttırdı. Yasak kapsamındaki kentlerde birçok vatandaş market ve fırınlara akın ederek bazı ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı.

RAHATSIZLIĞA YOL AÇTI

Kaynaklar, bu sürede ortaya çıkan koordinasyonsuzluğun başta Bilim Kurulu olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığında da rahatsızlığa yol açtığını kaydetti. Akşam 21.00’den sonra kapalı olması gereken marketlerin açık olmasına da işaret eden kaynaklar, yaşanan tablonun hem koordinasyonsuzluk hem de korona tedbirlerine ilişkin yeterli denetim yapılmadığını gözönüne serdiğini belirttiler.

YASAKLAR SÜREBİLİR

Kaynaklar, önümüzdeki hafta sonu için de benzer şekilde 2 günü kapsayan bir yasağın gündeme gelebileceğini ifade ederken, hafta içi durumunda izleneceğini, tablonun ağırlaşması halinde daha ileri tedbirlerin devreye sokulacağını bildirdiler.

KALIN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk'te yaptığı açıklamada, "Bir şey söylemek için erken sürece bakılıyor. Bunun için gerekli tedbirler mutlaka alınacak. Sokağa çıkma yasağı uygulaması ilk günde beri gündemdeydi. İkinci bir sokağa çıkma yasağı olabilir mi? Bunu dikkate alarak bununla ilgili kararlar biraz olayın seyrine göre şekillenir. Olabilir tekrar olabilir. Olayın seyrine göre izlememiz gereken bir konu" dedi.

1000
icon
Garip Göçer 12 Nisan 2020 21:39

Vahim bir durumdu bunun sorumlusu kimse dehal açıklanmalı

0 0 Cevap Yaz
Ömer çavuşoğlu 12 Nisan 2020 18:18

Süloyu görevden alın ve belediyeler valiler kordineli çalışsın

0 3 Cevap Yaz
Ahmet öngün

İçişleri bakanı derhal istifa veya görevden alınsın.belediye valilikler koordinasyonunda başarılı olunur.

0 0
Enver 12 Nisan 2020 18:04

Biraz insanda mantık olur oda sizde yok saat 22 civarı karar veriliyor 24 te yasak başliyor bu miletle galiba dalga geçiyorsunuz milet zatten zar zor geçiniyor teklay siz kişiye göre yasalarla daha fazla yürüyemesiniz

0 2 Cevap Yaz
Erol 12 Nisan 2020 18:03

İhale İçişleri Bakanlığına kaldı.

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ