Katil İsrail'den, Hain Kürdistan'a destek devam ediyor

Dünya 22 Ağustos 2020 10:10
Videoyu Aç Katil İsrail'den, Hain Kürdistan'a destek devam ediyor
A
a

Katil İsrail'den; Türkiye'ye, İran'a, Irak'a, Suriye'ye Hainlik yapan Kürdistan'a destek tam gaz devam ediyor

İsrail Başbakanı katil Benyamin Netanyahun’nun oğlu Yair Netanyahu, change.org’dan başlatılan kampanyaya destek vererek sözde Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Bayrağının dünya bayrakları emojisine “Kürdistan Bayrağı” olarak eklenmesini istedi.

Filistinlileri çoluk, çocuk demeden katleden İsrail Devletinin Başkakanın oğlu Yair Netanyahu, “Kürdistan bayrağını emojiye eklenmesini talep ediyoruz!” dedi.

Bedirxan Hessin adlı Kürt terörist, diğer iki arkadaşı ile birlikte, sözde dünyadaki sorunların çözüm ve değişimi için insanlara imza kampanyası düzenleme imkanı veren change.org sosyal medya platformundan Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin kullandığı bayrağın sosyal medyada kullanılan emojiler içerisinde yer alması için imza kampanyası başlatmıştı.

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın haberine göre 2019 yılı sonlarında change.org’da “Kürdistan bayrağının” emoji olması için başlatılan kampanyanın metninde “Kendi bağımsız ülkelerini isteyen 40 milyondan fazla Kürt var, cep telefonlarımızda kendi bayrak emojilerimiz olmasını isteriz” ifadelerine yer veriliyor.

Kampanya kapsamında şimdiye kadar 86 bin 80 imza toplandı.
 

“KÜRDİSTAN” RESMİ ALAN KODU ALMIŞTI

Daha önce Rûdaw’a konuşan Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Hiwa Efendi, “Kürdistan bayrağının” emoji olabilmesi için bağımsız bir ülke olması gerektiğini belirtmişti.

Hiwa Efendi, 2017’de Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin internet ülke üst seviye alan adı “.krd” domain alması için çalışmalar yürütmüştü.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR