Katilleri serbest bırakmak isteyen MHP'den çağrı: Akşener'i tutuklayın

Gündem 11 Ekim 2018 14:50
Videoyu Aç Katilleri serbest bırakmak isteyen MHP'den çağrı: Akşener'i tutuklayın
A
a

Katilleri serbest bırakmak, uyuşturucu tacirlerine af isteyen MHP'den çağrı: Akşener'i tutuklayın

MHP ile İYİ Parti arasında yaşanan gerilim tırmanarak devam ediyor. Konu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

MHP'den yapılan yazılı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in tutuklanmasını istedi. Açıklamada, "Siz hangi ara MHP’den kovulma sebeplerinizi açıklayarak aklandınız da utanmadan sıkılmadan kamuoyunun önüne çıkma cesaretini gösterebiliyorsunuz" ifadeleri kullanıldı.

Meral Akşener'e yönelik sert eleştirilerin yer aldığı açıklamada, "Toplumsal barışı hedefe koymuş, cüretkâr ve çılgın bir surette siyasetin, toplumun dinamiklerini dinamitlemeye koyulmuştur.  Bu hanım; bulunduğu mevkiden bir partinin genel başkanına nasıl hitap edileceğini, tepkileri anlayışla karşılanması gereken heyecanlı gençlerin nasıl olgunluk ve hoşgörüyle yatıştırılacağını bilmeyecek kadar adab-ı muaşeret yoksunu, politika fakiridir. Yaşını başını almış, torun tosun sahibi bir hanımken; ağabeyi yaşındaki bir siyaset ustasını çocukça kavgaya davet edecek kadar nadan ve cahil olduğunu sık sık göstermekten ince bir haz duymaktadır. Müdire Hanım; siyasetteki başarısızlığını örtmek için, bizimle nereye varacağını kestiremediği bir münakaşa iklimi yaratarak havayı elektriklendirip bulandırmaya uğraşmaktadır. MHP saflarındayken yaptığı densizlikler, huysuzluklar yetmemiş, şimdi de partilileriyle MHP tabanı arasında kanlı bir kavga patlatma çabasına girmiştir. Müdire Hanım, MHP ile kendi partilileri arasındaki gerginliği sorumsuzca kaşıyarak, siyasi tartışmayı bir sinir harbine, üste çıkıp galebe çalma yarışına döndürmeye çalışarak toplumsal barışı, huzur ve sükûnu bozmayı hedeflemektedir. Bu konu, sadece sıradan bir siyasi polemik olarak görülemez. İP Müdiresinin ve şakirtlerinin tutumu; toplumda fitne, huzursuzluk ve karmaşa çıkarma planının bir parçasıdır" ifadeleri kullanıldı.

"KAVGAYA BALTAYLA, YANGINA KÖRÜKLE GİTMEKTE"

Akşener'in toplumun sinir uçlarına maksatlı olarak bastığı iddia edilen açıklamada, "Bu hanım, Sayın Genel Başkanımızı seven milyonları, ona gönülden bağlı Ülkücü gençleri bilerek ve kasten tahrik etmekte; sadece camiamızın değil, bütün toplumun hassas sinir uçlarına maksatlı olarak basmaktadır. Başında bulunduğu partinin FETÖ elebaşının nefesiyle harlamaya çalıştığı ateşi pek çabuk söndüğünden, MHP muarızlığını benzin gibi dökerek köz hâlindeki hassasiyetleri alevlendirmek istemektedir" ifadelerine yer verildi.

Adli ve idari makamların göreve davet edildiği açıklamada, "Bu hanım; kavgaya baltayla, yangına körükle gitmektedir. Ülkücüleri adli makamlar ve kolluk güçleriyle karşı karşıya getirmeye çalışan İP Müdiresi Meral Akşener’in, hem sosyal medya üzerinden hem de politika kürsüsünden sergilediği kışkırtıcı, gerginlik yaratıcı tavır konusunda yetkilileri göreve davet ediyoruz. Tahrik ve kaşımalar sonucu olayların istenmeyen bir seyir izlemesinin, böyle giderse cereyan edebilecek tatsız vakaların ve bunların yol açacağı vahim gelişmelerin baş sorumlusu, kendisi ve hempaları olacaktır" denildi.

1000
icon
İbrahim ozturk 12 Ekim 2018 17:10

Anadoluda ..Yavuz hırsız evsahibini bastırır derler .

0 0 Cevap Yaz
YaLnizKurt 11 Ekim 2018 23:04

Ulan devlet elinizde hala Fetoculuktan bahsediyor dengesiz yaratiklar gotunuz yerse tutuklayin zaten yeseydi secimden once yerdi Bu ulkenin en buyuk feto culari rte ve bahceli

0 1 Cevap Yaz
Mustafa 11 Ekim 2018 16:59

Kavgayı bahçeli başlatmıştır.

0 1 Cevap Yaz
Nuri soylu 11 Ekim 2018 15:51

Bahçeli sende hiç mi utanma yok.hem suçlu hem güçlü olmayı kimden öğrendin .insanda biraz ar namus olur.hem kadını tehtit edeceksin evini bastıracaksin sonrada utanmadan akşener tutuklandın diyecek kadarda alcaliyorsun.mhp nin lugattan böyle bir hareket yok

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ