Kaya'dan hamile kalan çocuklar için skandal yorum!

Gündem 19 Ocak 2018 14:34
Videoyu Aç Kaya'dan hamile kalan çocuklar için skandal yorum!
A
a

Bakan Kaya'nın ısrarla 'erken yaşta evlilik' demesi dikkat çekti!

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul'da 115 çocuğun hamile kalması ve bu durumun gizlenmesini takip edeceklerini söylerken skandal ifadelerde bulundu.

Kaya,  Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nde yaşanan hamile çocuk skandalına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili soruşturma başlattı. Gerçeklerin ortaya çıkmasında Aile Bakanlığı olarak takipçisi olacağız. İstanbul'da avukatlarımız da olayı takip ediyorlar. Bakanlık olarak tüm çocuklarımızın sosyal incelemeleri başladı. Hiçbir istismar davasının kapanmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu konunun da takipçisi olacağız. Erken yaşta evliliklerle mücadele bakan olduğum günden beri önemle üzerinde durduğum bir konu. 2017 yılında da erken yaşta evliliklerle mücadele planımızı da uygulamaya soktuk. Biz bunu asla kabul etmiyoruz. Erken yaşta evlilikleri tamamen ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Erken yaşta ve zorla evlilikleri ortadan kaldırmak için her türlü siyasi ayrılıktan uzaklaşıp bu konuda el birliği yapmalıyız. Ailelerle ilgili çalışmalarımızı başlattık." 

NE OLMUŞTU?

İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  2017’nin ilk 5 ayında, 39’u Suriyeli, 38’i 15 yaşından küçük 115 çocuğun hamile olduğunu polise bildirmedi. Olay, hastanede görev yapan sosyal hizmet uzmanı Ş.İ.N.’nin, 1 Temmuz 2001 doğumlu bir çocuğun hamile olduğuna ilişkin kayıtların hastane sisteminde ve sosyal hizmet biriminde tutulmadığını fark etmesiyle ortaya çıktı. Valiliğin daha sonra başhekim hakkında soruşturma izni vermediği, durumu fark eden sosyal hizmet uzmanının da 2 kere görevinden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı. 

1000
icon
muzaffer ali yıldırım. 19 Ocak 2018 18:11

Bu kadının çocuklarını hemen evermek lazım. Sonra bir daha sorarız nasıl olması gerektiğini.

1 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ