Kemal Kılıçdaroğlu: Zenginden alıp fakire vereceğiz!

CHP 31 Ekim 2017 16:51
Videoyu Aç Kemal Kılıçdaroğlu: Zenginden alıp fakire vereceğiz!
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP iktidar olduğunda zenginden alacağız, fakire vereceğiz. Söz veriyoruz''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında, emekçi toplumsal kesimlerin yaşadığı zorluklara vurgu yaptı. Kılıçdaroğlu, "CHP; işçinin, emekçinin, alınterinin partisidir. AKP'ye oy veren işçi kardeşime sesleniyorum. Senin emeğini ben savunuyorum. O yüzden bu partiyi ayakta tutmak zorundasın. İktidarın temel özelliğini biliyorsunuz, bunlar fakirden alır zengine verir. "CHP iktidar olduğunda zenginden alacağız, fakire vereceğiz. Söz veriyoruz, asgari ücret bin 500 TL olacak" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Faşist diktatör, diktatörün şeddelisi" dediği gerekçesiyle CHP Sözcüsü Bülent Tezcan'a suç duyurusunda bulunulmasına da değindi. Kılıçdaroğlu, "Biz çoğulcu demokrasi, katılımcı demokrasi istiyoruz. Bir ülkede tek adam rejimi varsa orada faşist bir yönetim vardır, orada diktatörlük vardır. Yöneticiler halka hesap veriyorsa orada demokrasi vardır" dedi.

1000
icon
Fatih 31 Ekim 2017 18:30

Kılıçtaroğlu doğru söylemiş ne diyelim yani solcu değiliz CHP ye hiç oy vermedikdiye söylediği doğrularıdamı görmeyecegiz yüzde 49,5 oy almış bir genel başkanı alaşağı edenler , halkın oy verdiği belediye başkanlarına istifa edeceksiniz etmezseniz gereğini yaparız diyenler için başka nasıl bir yorum yapılabilir merak ediyorum kendi İstanbul da belediye başkanı iken beni halk getirdi halk götürür derken bugün yapılanların devlet yönetiminde hangi anlama geliyor buyurun sizler siyaset gözetmeksizin izah edin

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ