Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı çok sinirlendirmiş! Demediğini bırakmadı...

Gündem 29 Kasım 2017 15:57
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı çok sinirlendirmiş! Demediğini bırakmadı...
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki açılış töreninde Kılıçdaroğlu'na çok sert yüklendi. Hakaretler etti...

"DUY KILIÇDAROĞLU"

Ekonomide, buralara dikkat et sen bundan da anlamazsın. Ekonomide IMF'ye borcumuz 23 milyar dolardı, 2013 Türkiye'nin IMF'ye borcu yok haberin var mı? Bak biz bir daha IMF'den borç almadık, göreve geldiğimizde Merkez Bankası'nda 28 milyar dolar rezervimiz vardı. Bunu 136 milyar dolara kadar çıkardık.

Duy Kılıçdaroğlu duy. Adeta 5 sente muhtaç Türkiye'yi, doğrudan uluslar arası sermaye yatırımı yapılan bir ülke haline bu iktidar getirdi. Türkiye biz geldiğimizde 36 milyar dolar ihracat yapıyordu. Şimdi 155 milyar dolar seviyesine doğru gidiyoruz. 9 milyon kişiye ilave istihdam sağladık. Büyümede beklentileri alt üst eden rakamlara ulaşıyor bütün dünyayı şaşırtıyoruz. Tilki yetişemediği üzüme koruk dermiş.

Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi zenginleştirmek ve her alanda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için elimizden geleni yaptık.Bu dönemde Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor.Cumhurbaşkanı, iktidarı, bakanlarıyla ülkemizi bu tarihi süreçten altının akıyla çıkarmaya çalışıyoruz.

"MİLLETİMİZİN KARŞISINA BU KONULARLA ÇIKMAKTAN HİCAP DUYUYORUM"

Bu sıkıntıların içinde bir de Ana Muhalefetin başındaki zatın hezeyanlarına cevap vermek zorunda kalıyoruz.  Ben milletimizin karşısına bu konularla çıkmaktan hicap duyuyorum.

Ama karşıdaki zatta utanma, hakka riayet gibi bir duygu olmadığı için bu konulara mecburen katılmak zorunda kalıyoruz.Bu zat çıktı geçen hafta cumhurbaşkanı ve ailesi yurtdışı hesaplarına milyonlarca dolar para yatırdı diye iftira attı.

Biz de ispat et dedik dün çıktı yurtdışındaki bir şirkete, şu kişi şu kadar milyon dolar para gönderdi diye bir takım sözler söyledielindeki bir tomar kağıdı salladı, dekontları da bunlar dedi.

"REZİL KEPAZE OLDU"

Tabi dekont dediği kağıtları da ne gazetecilere ne de adli makamlara vermedi.avukatlar hemen kendisine, ilgili savcılığa ya da medyaya verin bunları dedi. O kağıtların ne olduğunu şimdilik kendisi ve bir de bu zatın eline o kağıtları tutuşturanlar biliyor. Bu zatın kağıtlarla ilk iftira atışı değil bubir ara isviçrede hesaplarım olduğunu söyledi, kendisini ispata davet ettiğimde belge gösteremedi rezil kepaze oldu.

"AYNI TAKİTĞİ BAYKAL'A DA UYGULADI"

Kendisine çok açık söyledim, dedim ki ispat et görevi bırakacağım, başbakanlıktan çekileceğim, ispat yokaynısını söylüyorum, ispat et, ben cumhurbaşkanlığını, siyasetini bırakacağımama sen de CHP'nin başına da milletin başına da bela olmaktan çekil. Değerli kardeşlerim aynı taktiği CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal'a da uygulayarak onu da sıkıntıya soktuben siyasete girmeyeceğim dedi, ertesi gün siyasete girdi.

"ÇARKÇI KEMAL"

"Erdoğan'ın Baykal'ın kasetini izlediğini gördüm" diye bir şeyler geveledi bir başka gün de ondan sonra bizim yolumuzdan gidenler bile şunu soruyor 'acaba'.. Öyle kolay değil. Bunu sizler de herkese anlatacaksınız ki, bu ülke müfterilerin siyasetiyle o kadar yorulmasın.kendisini ispata davet edince öyle bir şey hatırlamıyorum diyor, millet de buna Çarkçı Kemal diyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na hakaretlerini şu şekilde sıraladı: Güney Asya'daki Tsunami felaketi için toplanan paraların o bölgeye gönderilmediğini ileri sürdü. Belgeleri yayınlayınca da hiçbir şey olmamış gibi kulağının üstüne yattı. Hayati Yazıcı'nın ÖSYM Başkanı'na mail gönderip birini üniversiteye gönderme talebinde bulunduğunu ileri sürmüştü. Mailin sahte olduğu ortaya çıktı ama bu utanmaz (Kılıçdaroğlu) yine özür dilemedi.

"SIKIYSA GEL ALTIN KLOZETİ GÖR"

Altın klozet iddialarına kadar neler neler söylemişti. İddialarının hiçbirinin doğru çıkmamasına rağmen özür de dilemedi. Davet ettim seni, sıkıysa gel nasıl bir altın klozet var, görelim.

"CHP'NİN FETÖ'CÜ VEKİLLERİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI VERİLDİ"

Yine bir arada grubumuzda bilmem kaç FETÖ'cü milletvekilinin olduğunu ve ispatlayacağını söylemişti. Şimdi CHP'nin FETÖ'cü milletvekilleri hakkında yakalama kararı verildi ve onlar ABD'de kurulan kumpasın içinde bizzat yer almıştır. O kadar çok yalanı var ki hangi birini yalanlasak.

"HESAP MUTLAKA SORULACAKTIR"

FETÖ ve karanlık mahfillerin ellerine tutuşturdukları belgelerle yaptıkları bu ihanetin hesabı mutlaka sorulacaktır.

"İNSAN MİNDERE ÇIKTI MI DÜZGÜN BİR RAKİP GÖRMEK İSTİYOR"

Ana muhalefetin düştüğü bir duruma, üzülüyorum. Ülkemiz adına üzülüyorum. Yerli ve milli CHP'liler için üzülüyorum. Mindere çıktı mı insan, düzgün bir rakip görmek istiyor.

"KARŞINIZDA KARİKATÜR TİPLİ BİRİNİ GÖRÜYORSUNUZ"

Siz sıkı bir siyasi mücadele için ortaya çıkıyorsunuz ama karşınızda karikatür tipli birini görüyorsunuz. Ne yapalım artık nasip deyip işimize bakacağız.

"SUÇLU VARSA GİT TESLİM ET"

Dün bu zatın hezeyanlarını ortaya dökmesinin hemen ardından avukatlar bir açıklama yaptı. Tüm milletimize sesleniyorum, bu kağıtların derhal savcılığa verilmesi çağrısında bulunuldu. 1 saat öncesine kadar avukatlara sordum, durum nedir. Henüz bu yönde bir gelişme olduğunu duymadık dediler.Buradan aynı çağrıyı yapıyorum.Madem elinde tüm belgelerin olduğunu söylüyorsun. Kürsüden sallamayı bırak.Git savcılığa teslim et.Suçlu varsa ortada, git teslim et. Ondan sonra çok daha rahat tepinirsin. O kürsüden salladığın her kağıt ya yalan ya yanlış çıktı.Bu defa kendisini kimin hangi sahte belgelerle aldattığını bilmiyoruz.

"MUSTAFA GÜNDOĞAN NE ZAMAN ÖZEL KALEM OLMUŞ İSPAT ET"

Sende zerre kadar haysiyet varsa, Mustafa Gündoğan ne zaman bana özel kalem olarak hizmet vermiş ispatla, ispatlayamıyorsan da o koltukta oturma.

"YURT DIŞINA GİDEN TEK BİR KURUŞ YOK"

Az buçuk ticareti, esnaflığı, girişimciliği bilenler için bu yapılan işlerde hiçbir sorun yoktur. Buradaki sorun, bu zatın iddia ettiği gibi, yurt dışına giden tek kuruş yoktur. Bir kez daha tekrarlıyorum. İddia edildiği gibi yurt dışına giden tek bir kuruş yok. Bu zatın dediği yalan.

"MANDA DERİSİ GİBİ YÜZÜ VAR"

Bir kez daha müfteri durumuna düştü mü, düştü. Peki hiç yüzü kızaracak mı, manda derisi gibi yüz var kendisinde, yüzünün kızaracağını sanmıyorum.

"5 KİŞİ BU ADAMIN YAKASINDAN DÜŞMEYECEKLER"

Asıl utanılacak olan kendi geçmişinde birçok skandal bulunmasına rağmen müfterilik yapan bu tür zatların davranışlarıdır. Adı geçen 5 kişi zaten hukuki olarak bu işin mücadelesini verecekler ve bu adamın yakasından düşmeyecekler. Yargıda bu hak aranacaktır, ben de ayrıca tekrar buna bir dava daha açacağım.

"HAKLARINIZI HELAL EDİN"

Ben de hakkımı aramanın peşinde olacağım.Sizlerin ve milletimizin vaktini böyle bir zat için aldığım için haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Bizim işimiz bu programdaki gibi proje üretmek, hizmet etmektir.Yahu çık da bir gün biz de 'şunu şunu şunu yaptık' de. Hiçbir zaman böyle bir şey duyamazsınız kendisinden.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ