Kılıçdaroğlu’na linç girişimine yönelik detaylı videolar ortaya çıktı

Gündem 18 Eylül 2019 14:18
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu’na linç girişimine yönelik detaylı videolar ortaya çıktı
A
a

Engin Özkoç, Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'ta yapılan linç girişimine ilişkin açıklama yaptı ve hazırlanan belgeseli paylaştı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'ta yapılan linç girişimine ilişkin açıklama yaptı ve hazırlanan belgeseli paylaştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun terör örgütleri PKK ve IŞİD’in de hedefinde olduğunu ifade eden Özkoç, bunlarla ilgili hazırlanan görüntüleri de paylaştı.

Ankara Çubuk’ta Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminin ardından 6 ay geçtiğini ifade eden CHP’li Engin Özkoç, “Aradan geçen 6 aylık sürede bir iddianame hazırlanmamıştır. Açık eylem, kanıt, delil ve itiraflara rağmen tek bir tutuklu sanık bulunmamaktır. Biz hazırladığımız linç girişimi raporu ve belgeselini, delil niteliğinde savcılığa sunduk. Meclis’teki tüm gruplara ve milletvekillerine gönderdik. Barolar, meslek örgütleri başta olmak üzere sivil toplum örgütlerine ulaştırıyoruz. İngilizce ve Fransızca çevirisini, tüm dünyadaki muhataplarına gönderiyoruz” dedi.
“21 Nisan 2019 günü Çubuk’ta olay yerinde çekilmiş olan polis, jandarma kayıtları,  partimizin ve basın mensuplarının çektiği görüntüler ve bölgedeki cep telefonu kayıtlarını, görüntü uzmanları ve adli bilir kişilerle inceledik.  Farklı açılardan onlarca görüntü taradık.

Elde ettiğimiz bulguları, kamuoyuyla paylaşıyoruz. 43 dakikalık bu belgesel çalışmasında;

-Şehidimizin cenazesinde teamüllere, devlet yönergelerine uymayan düzeni,

-tek bir güvenlik koridorunun bulunmayışını,

-kalabalık içindeki grupları işaretlerle yönetenleri,

-Genel Başkanımızı kimlerin, nasıl takip ettiğini,

-Cenaze konvoyunda taşınan taşları,

-Sopaları, demir çubukları göreceksiniz.

-Genel Başkanımızın bulunduğu evin çatısına çıkanları,

-Arka kapıyı kırmaya çalışanları,

-Camları taşlayanları görecek, evi yakın, kanını akıtın çığlıklarını duyacaksınız.

Bunlar, Savcılık kayıtlarına göre en az 700 güvenlik görevlisinin bulunduğu bir köyde, devlet protokolünün yer aldığı bir şehit cenazesinde gerçekleştirildi. Genel Başkanımıza yönelik organize linç girişimi, bu belgeselde, tüm çıplaklığıyla, kesitler halinde ortaya konulmuştur.

Hazırladığımız rapor ve bugün kamuoyuna açıkladığımız belgeselle amacımız; Ülkemizde suçun ve suçlunun övüldüğü, adaletin yok edildiği bir süreçte hakikati ortaya koymaktır. Bu hakikat, bir adalet beklentisi değil, yürüttüğümüz adalet mücadelesinin parçasıdır.

•      Peki Neden Kılıçdaroğlu?

Kılıçdaroğlu, bugün Türkiye siyasetinde tüm terör örgütlerinin, halkın barış ve kardeşliğinin karşısında olanların, toplumu bölmek, kutuplaştırmak isteyenlerin hedefindeki isimdir.

Genel Başkanımız, Artvin Şavşat’ta PKK kurşunlarının hedef olmuştu. Ne yazık ki bu saldırıda askerimiz Jandarma Er Fatih Çaybaşı şehit düşmüştü, bir kez daha kendisini rahmetle anıyoruz,

Adalet Yürüyüşü sırasında IŞİD’in yalnız kurt saldırısı hedefiydi.  Saldırganlar IŞİD üyesi olduklarını, Genel Başkanımızın üzerine minibüsü sürerek öldürmek istediklerini itiraf ettiler, buna rağmen adam öldürmeye tam teşebbüsten beraat ettiler.  Mahkeme bu itirafı, Kılıçdaroğlu’na uzak mesafedeydiniz, teşebbüsünüz sonuç doğurmadı, yani öldüremediniz diyerek yok saydı. Sadece örgüt üyeliğinden ceza verdi.

Ve son olarak;

İçişleri Bakanı sıfatı taşıyan, koltuğu işgal eden bir kişinin tehdit ve hakaretlerinin hedefinde yer alıyor. Çünkü Genel Başkanımız, doğruları dile getiriyor;  8 milyon işsizi, ağaç kabuğu yemeye mahkum edilenleri, tek bir iddianame hazırlanmadan yıllarca cezaevinde adalet bekleyenleri, yatağa aç giren çocukları, borcundan canına kıyanları, yıllarca eğitim alıp, bakanlık kapısında atama bekleyenleri, hakkı yenilenleri, bitirilen tarımı, Katar Ordusu’na peşkeş çekilmeye çalışılan Tank Palet Fabrikamızı genel başkanımız dile getiriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, hak, hukuk, adalet mücadelesi veriyor. Mazlumun yanında, haklının yanında yer alıyor. Bu vatanın her yurttaşını, demokrasi, barış, kardeşlik umuduyla kucaklıyor.  İşte buna tahammülleri yok. Halkın dayanağı, umudu olmuş bir lidere, başka bir hayatı kurabilecek insana tahammülleri yok.

Bu yüzden hedef!

Hem PKK’nın, hem IŞİD’in, hem içişleri makamını işgal eden kişinin tehdit ve hakaretlerinin…”

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişiminin ve PKK, IŞİD saldırılarının belgeseli:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR