Kılıçdaroğlu'nun burs verdiği öğrenciler bile AKP'ye oy vermiş!

Gündem 29 Haziran 2018 17:04
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu'nun burs verdiği öğrenciler bile AKP'ye oy vermiş!
A
a

Kemal Kılıçdaroğlu'nun (manevi kızları) burs verdiği öğrenciler bile AKP'ye oy vermiş!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 kez ziyaret ettiği Çorum’un Güney köyünden, CHP’ye1 oy çıkması tartışma konusu oldu.

SIK SIK ZİYARET ETTİ

Odatv'nin haberine göre;  Kılıçdaroğlu, Güney köyüne ilk olarak 6 Ekim 2015 tarihinde şehit olan polis Yaşar Güler’in cenazesi için gitmişti. Kılıçdaroğlu’nun köye ikinci ziyareti de yine şehit ailesine olmuştu.

Kılıçdaroğlu bu ziyaretinde köydeki gençlerle de sohbet etmiş, hatıra fotoğrafı çekildiği kadınları Meclis’e davet etmişti. Davet üzerine Ankara’ya giden köylüleri Kılıçdaroğlu, Meclis’te ağırlamıştı.

SON OLARAK MANEVİ KIZINI ZİYARET ETTİ

CHP liderinin Güney köyüne son ziyareti ise 24 Haziran seçimlerinden önce olmuştu. Kılıçdaroğlu, son olarak köyde “manevi kızım" dediği ve kardeşiyle birlikte kardeşine burs verdiği İmam Hatip öğrencisi Özge Biçer ve ailesini ziyaret etmişti.

Geçen yıl babalarını kaybeden Özge ve Osman Biçer kardeşler, gazetecilere, Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirmişti. Çorum Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan 4. sınıf öğrencisi Özge Biçer, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek "Sayın Başkanımızla iki yıl önce köyümüzden bir şehit vermiştik, onun taziyesine geldiğimizde tanışmıştık. Bugün de ziyaretimize geldi. Beraber sohbet ettik. Sağ olsun bizimle ilgileniyor. Burs desteği sağlıyor bize. Lise son sınıftayım. Hedefim ilahiyat fakültesine gitmek." diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun geçen yıl dizüstü bilgisayar gönderdiği lise 1. sınıf öğrencisi Osman Biçer de bilgisayarı halen kullandığını ifade ederek "Ziyaretten dolayı çok sevindim. Telefonla arasa bile mutlu olurdum. Verdiği bilgisayarı hala kullanıyorum. İnşallah derslerime çalışıp, makine mühendisliğine gideceğim." demişti.

HERKES BUNU MERAK EDİYOR: CHP’YE OYU KİM VERDİ

İşte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Güney köyüyle ilişkisi bu kadar sıkı fıkı iken 24 Haziran’da partisi tam bir şok yaşadı.

Köyle sandıklar açıldığında herkes bir şok yaşadı. CHP üyelerinin de bulunduğu köyden CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye 1 yine köyü 3 kez ziyaret eden Kılıçdaroğlu’nun partisi CHP’ye ise 1 oyun çıkması şaşkınlık yarattı.

Şimdi köyde herkes bir birine aynı soruyu soruyor: “Kılıçdaroğlu’nun bu kadar ilgisine rağmen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı ve CHP’ye neden 1 oy çıktı ve bu 1 oyu kim verdi?”

1000
icon
Ferda 30 Haziran 2018 10:22

En büyük hedefi İlahiyat Fakültesine gitmek olacak kadar beyni yıkanmış, ideolojisi belirlenmiş, dar bir perspektife sahip zavallı bu çaresizlere burs değil yepyeni bir ev bile bağışlasanız nedenini bile anlamayacaktır. İmam Hatip öğrencisi bu. Bilim öğrenmiyor, fen öğrenmiyor, CHP necidir,kimdir, ona ne verecek? böyle bir idraki yok ki? Ayrıca ilk andan itibaren beyinleri yıkanıyor, Ata mıza ve tüm temsil ettiklerine nefret yükleniyor. Hırsızlık yolsuzluk, mafyacılık, vatan hainliği gibi kavramları bile bilmiyorlar. Veya belki AKP nin verdiği bir kilo prinç daha iyi gelmiştir. Kim bilir? Sosyolojik bir olay bu.

0 2 Cevap Yaz
Berrin 29 Haziran 2018 20:13

Bu soru havuz problemlerinden zor.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ