Kılıçdaroğlu'nun cevabı Meclis Başkanı Kahraman'a u dönüşü yaptırdı

CHP 1 Ekim 2017 17:19
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu'nun cevabı Meclis Başkanı Kahraman'a u dönüşü yaptırdı
A
a

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Meclis'te gerçekleşen çay zirveye ilişkin gazetecilerin sorusunu yanıtladı.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Devlet Bahçeli ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın makamında çay içmek için buluştu. Görüşmeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu'nun görüşmeye katılmamasıyla ilgili sorulan soruya, "Kılıçdaroğu'nu da çağırdık başka randevusu vardı" iddiasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN İSMAİL KAHRAMAN'A JET YANIT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Meclis kulisinde gazetecilerin, İsmail Kahraman'ın davete ilişkin sözlerinin sorması üzerine, "Meclis Başkanı'na yalan söylemek yakışmıyor" dedi.

CHP GRUBU: DAVET YAPILMADI

CHP TBMM Grubundan yapılan açıklamada, “TBMM Başkanının odasında gerçekleşen toplantıya Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrıldığı bilgisi doğru değildir. Sayın Genel Başkanın bu görüşmeden haberi olmadığı gibi toplantıya da davet edilmemiştir”

KAHRAMAN, KILIÇDAROĞLU'NU ARADI

Öte yandan yaşanan bu davet polemiği üzerine Meclis Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradı.

KAHRAMAN HATAYI KABUL ETTİ

Gerçekleşen telefon görüşmesi sonrası Meclis Başkanı İsmail Kahraman, "Kılıçdaroğlu'nu çağırdık, randevusu vardı" açıklamasından geri vites yaparak "Ekiplerimiz arasında aksaklık yaşandı" dedi. Böylece İsmail Kahraman davet konusunda yapılan hatayı kabul etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ