Kılıçdaroğu ''Helal olsun'' dedirtti: 7 kardeşimin ne yaptığını...

CHP 3 Mart 2019 18:22
Videoyu Aç Kılıçdaroğu ''Helal olsun'' dedirtti: 7 kardeşimin ne yaptığını...
A
a

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ''Helal olsun'' dedirtti: 7 kardeşimin ne yaptığını çoğunuz bilmez

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kavgadan uzak duracağız, yerel seçimlerde yeni bir tarih yazacağız, yeni bir başlangıç yapacağız" dedi. Kılıçdaroğlu, işsizliğin en temel sorunlardan biri olduğunu ifade ederek, "Kuyruklara varlık kuyruğu diyorlar. Allah'tan korkmuyorlar, Trump'tan, Merkel'den korkuyorlar" diye konuştu.
'YEREL SEÇİMLERDE YENİ BİR TARİH YAZACAĞIZ'

- İşsizlik en telem sorunlarımızdan biridir. Batman için işsizliğin başkenti diyorlar. Diyarbakır'da 587 kişi alınacak bir kuyruk var sonu görülmüyor. Ne olacak bunun sonu, efendim dış güçler yaptı şu yaptı bu yaptı. İyi de bu ülkeyi 17 yıldır dış güçler mi yönetiyor.

— Cennet gibi bir ülkede hep birlikte beraber yaşayabiliriz dedik. Bu ülkede herkesin mutlu olabileceği bir tablo inşa etmek zorundayız. İnşallah yerel seçimlerde yeni bir tarih yazacağız, yeni bir başlangıç yapacağız. İstanbul'u, İzmir'i, Bursa'yı, Mersin'i, Adana'yı, Ankara'yı Allah'ın izniyle alacağız.

— İstanbul'da yaşayan insanlar nefes almak için CHP'li belediyelere geliyor. Biz size inanıyoruz, size hizmet etmek hakka hizmet etmek demektir. Biz size hizmet etmeyi kutsal bir görev olarak görüyoruz. Bir çocuk yatağa aç girmezse, Türkiye'de de huzur olur.

'7 KARDEŞİMİN NE YAPTIĞINI ÇOĞUNUZ BİLMEZ'

— Ben de sizler gibiyim. Sizler nasıl yetiştinizse ben de öyle yetiştim. 7 çocuklu bir aileden geliyorum. 7 kardeşten üniversiteyi bitiren sadece benim. Diğer kardeşlerimin ne yaptığını çoğunuz bilmezsiniz. Kimisi işçi, emekli oldu, kimisi memur, emekli oldu, kızkardeşlerim evlendi. Annem okuma yazma bilmezdi, büyük ablam da okuma yazma bilmez. Ama ben sizden birisiyim, halktan birisiyim. Sizler gibi yaşıyorum. Benim saraylarda yaşama gibi bir alışkanlığım yoktur.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR