Kocasakal'dan sert sözler; "Yenilenmesi gereken seçim değil iktidar"

Gündem 12 Nisan 2019 19:53
Videoyu Aç Kocasakal'dan sert sözler; "Yenilenmesi gereken seçim değil iktidar"
A
a

Ümit Kocasakal'dan AKP'ye sert sözler; "Yenilenmesi gereken seçim değil iktidar"

İstanbul Barosu Eski Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, sosyal medya hesabından İstanbul’da AKP’nin itirazıyla yaşanan seçim sürecini değerlendirdi.

İktidarın tavrına tepki gösteren Kocasakal, “Yenilenmesi gereken İstanbul seçimi değil; bu iktidar ve zihniyetidir” ifadelerini kullandı.

İşte Kocasakal’ın o açıklamaları:

“Bu, sandıkta ortaya çıkan karar ve iradeyi yok sayma, sonucu gasp etme girişimidir. Sözde ‘tam kanunsuzluk’tan bahsedenler; hakkı kötüye kullanarak hukuku hiçe saymakta, inandırıcı olamamakta, Türkiye’nin itibarını zedelemektedirler.

Başta YSK, yargı ve devlet kurumları olmak üzere, kimse bu hukuksuzluğa alet ve ortak olmamalıdır. Bunun hukuki ve vicdani vebali ağırdır.

Bu yaşananlarla birlikte iktidarın gerçek yüzü ortaya çıkmış; demokrasiye zerre inancının, millet iradesine zerre saygısının olmadığı açıkça görülmüştür. Bu panik ve telaşın, bir hakkı teslim etmemekte direnmenin sebebi nedir?
Sandıkta beliren seçmen iradesini kabullenmek bir lütuf değil; hukuki, ahlaki ve vicdani bir zorunluluktur. Kimsenin seçmenle inatlaşma, onu baskı altına alma ve tehdit etme hakkı yoktur.

Sayın Ekrem İmamoğlu seçimi sandıkta da, vicdanlarda da kazanmıştır. Hukukun gereğinin yerine gelmesi, vicdanların ve toplumun huzur bulması için bu sonuç bir an önce kabullenilmeli ve tescil edilmelidir.

Yenilenmesi gereken İstanbul seçimi değil; bu iktidar ve zihniyetidir.”

1000
icon
Güner. 13 Nisan 2019 01:42

Destekliyorum. Kimsenin halkın iradesine karşı koymaya hakkı yoktur. İmamoğlu İstanbul'un belediye başkanıdır. Engelliyenler demokrasi düşmanıdır.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ