Komünist Başkan İstanbul'a aday mı olacak?

Gündem 28 Eylül 2018 23:44
Videoyu Aç Komünist Başkan İstanbul'a aday mı olacak?
A
a

Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu İstanbul'a aday mı olacak?

Ovacık Belediye Başkanı Maçoğlu “İstanbul Belediye Başkanlığı için sosyalist bir partiden teklif gelirse aday olurum. Ancak mevcut burjuva siyasetine hizmet eden partilerden aday olmam” dedi.

Tunceli  Ovacık ilçesinin komünist belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu İstanbul Perpa Ticaret Merkezi’nde sevenleriyle buluştu. Halktan yana çalışmalarıyla her kesimin sempatisini kazanan ve “Komünist başkan” olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu, kendisinin hayatı ve belediyecilik anlayışının anlatıldığı gazeteci Erdal Emre’nin kaleme aldığı, “Ovacık'ta Yeşeren Umut Komünist Başkan” kitabını okurlar için imzaladı.

GELİRİ ÖĞRENCİLERE BURS OLACAK

Maçoğlu, kitabın gelirleriyle öğrencilere burs sağlanacağını söyledi. Burada Sözcü gazetesine konuşan Maçoğlu 2019’un Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili de konuştu.

‘İSTANBUL İÇİN ADAY OLURUM…’

“Teklif gelirse İstanbul’dan Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için aday olur musunuz?” soruna Başkan Maçoğlu, “İstanbul Belediye Başkanlığı için sosyalist bir partiden teklif gelirse aday olurum” yanıtını verdi.

Maçoğlu “Ancak mevcut burjuva siyasetine hizmet eden partilerden aday olmam” diye de ekledi.

‘BİZİ DİĞER BELEDİYELERDEN AYIRAN FARK, BİZ SOSYALİSTİZ ONLAR KAPİTALİST’

Yerel yönetim anlayışını “Biz yaşadığımız her alana dair bir program yaparız. Sözü ve yetkiyi halka veririz” diye özetleyen Maçoğlu şunları söyledi:

“Ancak burjuva demokrasisinde üstten aşağı doğru bir anlayış benimseniyor ve böyle olunca da durum bir kişinin yönetimine kalıyor. Diğeri de kapitalizmi geliştiren, hizmet eden bir anlayış. Bu anlamda bizi diğer belediyelerden ayıran en önemli fark; bizim sosyalist onların kapitalist olması.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ