Korona testleri yanlış sonuç veriyor!

Gündem 2 Nisan 2020 20:42
Videoyu Aç Korona testleri yanlış sonuç veriyor!
A
a

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, koronavirüs testleri ile ilgili flaş bir haber yayınladı. WSJ, sağlık uzmanlarına dayandırdığı haberde koronavirüsü pozitif olan her 3 hastadan 1’inin sonucunun negatif çıktığını belirtti.

Amerikan Wall Street Journal'de yer alan habere göre; ABD’de sağlık uzmanları, koronavirüsü pozitif olan her 3 hastadan 1’inin sonucunun negatif çıktığını belirtiyorlar.  Sağlık uzmanları mevcut testlerin duyarlılığının %70 civarında olduğunu ve bu durumun güven vermediğini söylüyorlar.

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi (CDC) Direktörü Dr. Robert Redfield, basına yaptığı açıklamada, her 4 koronavirüs (Covid-19) hastasından bir tanesinin belirtileri göstermediğini söyledi. Belirti göstermeyen koronavirüs hastalarının farkında olmadan hastalığı bulaştırdığını ifade eden Dr. Redfield, sosyal mesafe ve evde karantina tedbirlerine rağmen virüsün bu şekilde yayılmaya devam ettiğini vurguladı.

DHA'da yer alan habere göre CDC Direktörü Dr. Redfield dikkate değer sayıda koronavirüs (Covid-19) hastasının mevcut belirtileri göstermediğini (asemptomatik) ve bu hastaların farkında olmadan hastalığı bulaştırdığını açıkladı.

Dr. Redfield alınan tedbirlere rağmen koronavirüsün yayılmaya devam etmesini ‘hastaların yüzde 25 kadarının ilk 48 saat belirti göstermemesi’ olarak değerlendirdi. Sosyal mesafe ve evde karantina tedbirlerine ek olarak koruyucu maskenin gerekliliği ifade edildi.

New England Tıp Dergisi tarafından yayınlanan bir raporda, 26 yaşındaki bir koronavirüs hastasının 7’inci, 10’uncu ve 11’inci günde koronavirüs testlerinin pozitif olduğu ama hiçbir belirti taşımadığı vurgulandı.

NBA takımı Utah Jazz’ın oyuncusu Donovan Mitchell ve film yıldızı İdris Elba, koronavirüs testlerinin pozitif sonuç vermesine rağmen belirtileri hiç göstermediklerini ya da geç gösterdiklerini daha önce açıklamıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ